Jak uniknąć skoków ciśnienia?

Opiekun artykułu: sobota
Advertising
Jak uniknąć skoków ciśnienia?

Jak uniknąć skoków ciśnienia?

Skoki ciśnienia są reakcją na zmianę pogody, złe odżywianie oraz stan silnych emocji. Mogą im towarzyszyć zawroty głowy, duszności, ból w skroniach, a nawet omdlenia. Prawidłowe ciśnienie tętnicze u zdrowego człowieka wynosi 120/80 mm Hg. Jeżeli przekracza 140/90 mm Hg lub gdy ciśnienie skurczowe (pierwsze) spada do 100 mm Hg, należy podjąć konsultację lekarską. Jeżeli po konsultacji okaże się, że musisz przyjmować leki, nie odstawiaj ich, choćby przykre dolegliwości minęły. Farmakologiczna stabilizacja ciśnienia jest długotrwałym leczeniem.

Advertising
Advertising
  • Co może powodować niskie ciśnienie?

    Do niskiego ciśnienia tętniczego przyczynia się w dużej mierze brak ruchu oraz siedzący tryb pracy. Ponadto duży wpływ mogą mieć sytuacje stresowe i anemia. W celu ustalenia niedoborów żelaza należy wykonać morfologię.

  • Wysokie ciśnienie

    Wysokie ciśnienie

    Sprawcą wysokiego ciśnienia również może być stres, jest on na tyle niebezpieczny, że może działać w obydwie strony, podnosić lub obniżać ciśnienie tętnicze. Osoby cierpiące z powodu wysokiego ciśnienia muszą zrezygnować z alkoholu, kawy, palenia papierosów i nie naużywać soli. Nerki i tarczyca to organy, których złe funkcjonowanie może doprowadzić do nagłego wzrostu ciśnienia. Warto zbadać je w celu wykluczenia nieprawidłowości.

  • Jak uniknąć skoków ciśnienia?

    Aby ustrzec się przed skokami ciśnienia, należy zadbać o układ nerwowy i nauczyć się radzić sobie ze stresem. Możesz skorzystać z rożnych technik relaksacyjnych oraz zażywać ruchu. Nie głodź się. Jedz częściej mniejsze porcje. Uważaj na raptowne zmiany pozycji. Osoby mające problemy ze skokami ciśnienia nie powinny zrywać się z łóżka, a każde podniesienie się do pozycji pionowej wykonywać wolniej.

  • Naturalna pomoc

    Naturalna pomoc

    Przy wahaniach ciśnienia skuteczne są naturalne sposoby. Picie zielonej herbaty stabilizuje ściany naczyń krwionośnych. Jeżeli masz problemy z wysokim ciśnieniem, zacznij przyjmować preparaty z głogiem. Obniża on ciśnienie i poprawia ukrwienie mięśnia sercowego. Pamiętaj również o czosnku, który poza obniżeniem ciśnienia, korzystnie wpływa na naczynia krwionośne. Ci, którzy cierpią na nagłe spadki ciśnienia, powinni pić herbatę z rozmarynu. Łyżkę ziela zalać należy szklanką wrzątku i parzyć przez 15 minut. Rozmaryn wykazuje również działanie pobudzające, może być więc zamiennikiem kawy.

  • Cenna czekolada

    Aby ustabilizować ciśnienie, możesz zjeść do dwóch kostek czekolady dziennie. Poprawi Ci ona nastrój, zmniejszy napięcie nerwowe i doda energii.