Naturalne sposoby leczenia anemii

Opiekun artykułu: pannamadonna
Advertising
Naturalne sposoby leczenia anemii

Naturalne sposoby leczenia anemii

Anemia, znana również jako niedokrwistość, to choroba, którą charakteryzuje za mała ilość erytrocytów, czyli czerwonych krwinek. Jej najczęstszą przyczyną jest niedobór żelaza w organizmie. Może to mieć związek z nieprawidłową dietą, dużą utratą krwi, np. w czasie miesiączki, niewłaściwym wchłanianiem witaminy B12, zaburzeniem pracy jelit albo ciążą. Zazwyczaj stosuje się wtedy leczenie, które polega na dostarczeniu do organizmu żelaza w postaci suplementów. Ważna jest również zmiana diety na bogatą w ten składnik. Jeżeli masz anemię, z pomocą mogą ci przyjść naturalne metody. W przyrodzie istnieje parę ziół, które wspomagają produkcję czerwonych krwinek.

Advertising
Advertising
  • Mieszanka z kwiatu głogu, owocu róży i liści czarnej porzeczki

    Mieszanka z kwiatu głogu, owocu róży i liści czarnej porzeczki

    Co drugi dzień wsyp do garnuszka łyżeczkę kwiatu głogu, owocu dzikiej róży oraz liści czarnej porzeczki. Susz zalej 0,5 l zimnej wody. Całość pozostaw na około 3 – 4 godziny, a potem zagotuj. W momencie gdy już trochę przestygnie, przecedź napar i wypij.

  • Mieszanka z ziela tysiącznika, bobrka trójlistnego i piołunu

    Mieszanka z ziela tysiącznika, bobrka trójlistnego i piołunu

    Tą mieszankę również powinno stosować się co drugi dzień. Do garnuszka wsyp po łyżeczce ziela tysiącznika oraz bobrka trójlistnego, dodaj do tego szczyptę piołunu. Zawartość zalej 0,5 l zimnej wody. Pozostaw całość na noc, a rano zagotuj i przecedź. Następnie podziel wywar na dwie porcje – jedną należy wypić rano, zaś drugą wieczorem.

  • Zboża i warzywa

    Zboża i warzywa

    Swoją dietę wzbogać o kaszę jaglaną i jęczmienną. Należy również wprowadzić do niej buraki z dodatkiem oleju kukurydzianego bądź dyniowego, marchew w połączeniu z kozieradką, fasolę, szpinak, seler, soczewicę oraz biały ser. Staraj się spożywać jak najwięcej produktów, które zawierają żelazo.

  • Soki i napary

    Soki i napary

    Staraj się pić jak najwięcej soku z marchwi, która nie tylko jest źródłem beta-karotenu. Od wiosny do jesieni możesz jeść sałatkę z pokrzywy, zaś zimą pij napary z jej suszonego ziela. Możesz również spożywać olej lniany – jedną łyżkę dziennie. Pomocne mogą się okazać kompoty z suszonych owoców żurawiny i aronii oraz przygotowane z nich soki.

    Staraj się unikać octu i marynowanych przetworów, a także alkoholu.