Jak prawidłowo chodzić w szpilkach?

Opiekun artykułu: cineczek
Poziom trudności: Umiarkowane
Advertising
Jak prawidłowo chodzić w szpilkach?

Jak prawidłowo chodzić w szpilkach?

Wysokie obcasy każdej kobiecie dodają bardzo dużo wdzięku i seksapilu. Jednak musi ona potrafić w nich chodzić, aby się dobrze prezentować. Warto zapoznać się z poradami na temat nauki chodzenia w szpilkach i zasad poruszania się w takim obuwiu, które przedstawiamy poniżej.

Advertising
Advertising
 • Od niskich do wysokich

  Pamiętaj, aby na początek nie rzucać się na głęboką wodę. Zacznij chodzenie w szpilkach od tych niższych. Dzięki temu przyzwyczaisz swoje stopy do podwyższenia. Jeśli będziesz wykonywała ćwiczenia w postaci chodzenia w szpilkach nawet przez kilka minut dziennie każdego dnia, wyrobisz sobie odpowiednio staw skokowy i przyzwyczaisz się do chodzenia w butach na wyższym obcasie. Najlepsze do nauki będą na początek buty na dwu- lub trzycentymetrowym obcasie. Najlepiej, gdyby obcas był szeroki. Gdy już opanujesz chodzenie w takim obuwiu, zamień je na sandały na cienkim obcasie o takiej samej wysokości. Dzięki takim butom będziesz mogła wyćwiczyć odpowiednie utrzymanie równowagi.

  Teraz możesz już przejść do butów na wysokim i wąskim obcasie. Pamiętaj jednak, aby wybierać te, które umożliwiają całkowite przyleganie pięty do podeszwy. Dzięki temu uzyskasz większy komfort chodzenia. Problemy z utrzymaniem równowagi znikną.

 • Staranny wybór szpilek

  Staranny wybór szpilek

  Pierwsze szpilki, które kupisz, powinny być wybrane z najwyższą starannością. Dzięki temu nie zaliczysz upadku i przyzwyczaisz się do chodzenia w nich. Aby przekonać się, czy buty idealnie do ciebie pasują, stań w nich na twardej powierzchni. Wyprostuj kolana i sprawdź, czy możesz podnieść się na palcach. Jeśli nie jesteś w stanie tego uczynić, wybrałaś za wysokie obcasy jak na swoje możliwości. Twoje kolana automatycznie będą przemieszczać się do przodu, przez co po pewnym czasie odczujesz bardzo silny ból. Poza tym chodzenie w takich butach będzie ocierało się o komizm. Nie będziesz w nich wyglądała naturalnie.

 • Stawianie pierwszych kroków

  Stawianie pierwszych kroków

  Tak naprawdę, jeśli rozpoczynasz przygodę z chodzeniem w szpilkach, to tak jakbyś uczyła się chodzić od nowa. Powinnaś zacząć od robienia małych kroków. Kontroluj zginanie kolan. Nie powinny się one uginać głębiej niż zazwyczaj. Dostosuj wielkość kroków do wielkości obcasów - im wyższe obcasy, tym mniejsze kroki. Pamiętaj o tej zasadzie. Naucz się chodzić, stawiając na ziemi najpierw pięty, a później palce. Gdy nauczysz się stawać twardo na ziemi, nie będziesz miała problemu z utrzymaniem równowagi. Zawsze podczas chodzenia w szpilkach trzymaj nogi blisko siebie. Gdy już uzyskasz wprawę w chodzeniu w szpilkach, możesz zastosować metodę, z której korzystają modelki. Krzyżują nogi podczas chodzenia, dzięki czemu ich biodra ładnie się kołyszą.