Prosty sposób wykonania torebki ze starych dżinsów

Opiekun artykułu: frap
Advertising
Prosty sposób wykonania torebki ze starych dżinsów

Prosty sposób wykonania torebki ze starych dżinsów

Dżinsowe spodnie, których już się nie używa, można albo wyrzucić, albo przerobić na coś nowego. Nową rzeczą może być zgrabna torebka, wygodna na spacer i krótkie wyjścia, do której zmieszczą się podstawowe elementy – chusteczki, klucze, telefon. Spróbuj zrobić taką torebkę sama, na pewno będziesz zadowolona.

Advertising
Advertising
 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ciekawej torebki potrzebnych będzie kilka elementów, a wśród nich następujące:

  * stare dżinsy,

  * igła,

  * nici,

  * pasek skórzany,

  * maszyna do szycia.

  Można szyć torebkę w całości ręcznie, jednak ze względu na grubość dżinsu lepiej wykonać całą pracę maszyną, oszczędzając czas i palce.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Po przygotowaniu wszystkich elementów sięgnąć po dżinsy i nożyczki. Odciąć nożyczkami nogawkę tuż pod kolanem, uzyskując kawałek o wielkości około 40 cm. Pasek również pociąć na odpowiednie części, czyli uzyskując 10 cm paska, w obrębie którego powinna znajdować się klamerka do zapięcia. Kolejny kawałek powinien mieć długość 40 cm – mierzoną od drugiego końca paska, w tej części powinny znaleźć się dziurki – ostatnie kawałki, w liczbie 2, powinny mieć 3 cm.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Przewrócić uciętą nogawkę na lewą stronę. Górna część nogawki będzie stanowiła dno przyszłej torebki. Po wykonaniu tego położyć materiał płasko na stole i przyłożyć do niego część paska z klamerką.  zszyć tę cześć mocnym ściegiem, np. zygzakowatym, który daje większą stabilność niż ścieg prosty, nawet z maszyny. Częściowo należy przyszyć również pasek z klamerką, który po wywróceniu materiału na drugą stronę powinien znaleźć się wewnątrz.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  W razie potrzeby wzmocnić szew dodatkowym ściegiem. Rogi dołu torebki zgiąć i przeszyć je, żeby nie było ryzyka, że po włożeniu czegoś torebka pęknie. Następnie wywrócić torebkę na drugą stronę i przyszyć do niej pasek z dziurkami, żeby znajdował się na środku. Drugi koniec tego paska umieścić z tyłu torby. Doszyć również 2 małe paseczki. W taki sposób torba może zostać uznana za gotową.

X