Podstawowe zasady noszenia szortów w czasie zimy

Opiekun artykułu: bunkier
Advertising
Podstawowe zasady noszenia szortów w czasie zimy

Podstawowe zasady noszenia szortów w czasie zimy

Ze względu na temperaturę noszenie szortów zimą nie wydaje się najrozsądniejsze ani korzystne dla zdrowia. Jednak jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tej części garderoby, znajdzie się rozwiązanie – kilka ciekawych pomysłów na zastosowanie szortów w zimne miesiące proponujemy w poniższym artykule. Każdy z nich z pewnością Ci się spodoba.

Advertising
Advertising
 • Fason szortów

  Fason szortów

  Szorty noszone latem, poprzecierane, pocięte w różnych miejscach, bardzo krótkie nie są najlepszymi rozwiązaniami na zimę. Oczywiście dżinsowe szorty z szelkami, w odpowiednim zestawieniu nadal mogą być noszone, jednak znacznie lepiej sprawdzą się spodenki z nieco grubszych materiałów, niekoniecznie dżinsu – może być sztruks, który prezentuje się całkiem ciekawie albo eko-skóra.

 • Zabezpieczenie przed chłodem

  Zabezpieczenie przed chłodem

  Zimą wyjście w samych tylko szortach, bez zabezpieczenia przed chłodem byłoby szaleństwem. Z tego powodu trzeba zadbać o zabezpieczenie nóg oraz okolic nerek, żeby nie narazić się na problemy z pęcherzem moczowym albo przeziębienie. Najlepiej w parze z szortami sprawdzą się grube rajstopy, mogą być wyłożone od wewnątrz polarem, albo grube rajstopy z lycry. Odważniejsze panie lub panie mniej marznące mogą zdecydować się na rajstopy nieco cięższe, ale poza nimi warto zabezpieczyć nogi wysokimi, grubymi podkolanówkami – mogą mieć różne desenie albo barwy kontrastujące zresztą stroju, co uczyni cały ubiór ciekawszym.

 • Biznesowy wygląd

  Biznesowy wygląd

  Szorty w zimowej wersji mogą z powodzeniem stać się elementem biznesowego stroju. Żeby tego dokonać, szorty z eko-skóry i rajstopy można połączyć z wyjściową koszulą w dowolnym kolorze, jeżeli szorty są bez wzorów. Przy tym koszula powinna być niedbale wsunięta w spodenki, co nada strojowi miłej nonszalancji. Strój uzupełni długa albo dopasowana marynarka. Taki zestaw, ze względu na szorty, nie jest możliwy do noszenia w każdym miejscu pracy, ale jeżeli można sobie na niego pozwolić – warto to zrobić.

 • Codzienna elegancja

  Codzienna elegancja

  Poza szortami w jednym kolorze z elegancją kojarzą się także szorty w kratkę, zarówno szeroką, jak i drobną, wykonane z materiału. Będą one bardzo dobrze komponowały się z butami emu, ocieplanymi od środka, jak i ocieplanym swetrem z kapturem.

 • Jeansowa wygoda

  Szorty wykonane z dżinsu, najlepiej trochę grubszego, dobrze komponują się z rajstopami o jednolitym kolorze. Lepiej nie używać do nich rajstop z wzorami, które optycznie pogrubiają nogi. Do szortów dżinsowych dobrze będzie pasować także skórzana kurtka – taki zestaw jest bardzo dobry na niezobowiązujące spotkanie albo na spacer.