Jak łatwo ozdobić buty paskiem z brokatu?

Opiekun artykułu: mudin
Advertising
Jak łatwo ozdobić buty paskiem z brokatu?

Jak łatwo ozdobić buty paskiem z brokatu?

Poszukiwania idealnych butów lub butów, które w jakiś sposób będą ciekawe i wyjątkowe, nie jest proste. Wie o tym każdy mężczyzna i każda kobieta, ale przed paniami stoi jeszcze większe wyzwanie, ponieważ często potrzebują butów wyjściowych, nie tylko do pracy, lecz również na przyjęcia, dyskoteki, imprezy sylwestrowe. Jeśli w żaden sposób nie da się znaleźć w sklepie butów, które będą pasować do połyskującej sukienki, można zakupić inne i dostosować je do swoich własnych potrzeb – oto podpowiedź, jak to zrobić.

Advertising
Advertising
 • Jakie rzeczy są potrzebne?

  Jakie rzeczy są potrzebne?

  Żeby z powodzeniem i dość szybko ozdobić buty, potrzebne będzie tylko kilka podstawowych rzeczy. Są to:

  * buty,

  * brokat sypki,

  * klej hobbystyczny,

  * pędzelek,

  * pudełko.

  Brokat może być w dowolnym kolorze, podobnie jak buty, chociaż w ich przypadku najlepiej sprawdzą się buty w czarnym kolorze, typu szpilki. Nie tylko kolorystycznie będą najbardziej neutralne, ale po ozdobieniu będą eleganckie i nadadzą się na różne okazje, w tym na karnawałowe przyjęcie.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Obejrzeć wybrane buty, żeby sprawdzić czy nie ma na nich żadnych uszkodzeń, które wymagałyby reklamacji. Trzeba również zadbać o to, by obuwie było czyste, nie zakurzone i bez błota. W przypadku nowych butów zazwyczaj nie trzeba się o to martwić, większą troską można obdarzyć buty już kilka razy używane. Po obejrzeniu obuwia z każdej strony postawić je na płaskim blacie.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Nanieść klej hobbystyczny na tył butów, znacząc nim cienki pasek od góry do dołu, aż po końcówkę obcasa. Należy uważać, żeby uzyskać prostą linię, a nie krzywą, chyba że chce się uzyskać tzw. zygzakowaty wzorek. Jednak przy pierwszym ozdabianiu butów lepiej postawić na prostotę, zbyt fantazyjne elementy mogą nie wyjść dobrze po ozdobieniu brokatem i trzeba będzie spisać je na straty. Po naniesieniu paska z kleju od razu przejść do ozdabiania butów brokatem.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Wziąć do ręki pierwszy but i posypywać obficie miejsce z klejem sypkim brokatem. Powinno go być dużo, żeby zdołał zakryć całą powierzchnię kleju. Nie trzeba się obawiać, że jest go za wiele, bo na końcowym etapie nadmiar brokatu odpadnie. Całą operację – zarówno z pierwszym, jak i z drugim butem – należy wykonać nad pudełkiem, aby nie zabrudzić brokatem całej powierzchni wokół siebie. Po naniesieniu brokatu na buty pozostawić je na 3 godziny do całkowitego wyschnięcia.

 • Etap czwarty

  Kiedy upłynie wymagany czas, można przejść do usuwania nadmiaru brokatu z buta. Najpierw potrząsnąć delikatnie każdym butem, żeby brokat odpadł do pudełka, a następnie pędzelkiem pozbyć się nadmiaru brokatu oraz kleju – oba elementy powinny znajdować się tylko na pasku kleju, a nie wokół. Po tych zabiegach kosmetycznych buty nadają się do noszenia.

X