Jak odróżnić oryginalne Conversy od podróbek?

Opiekun artykułu: lisia
Advertising
Jak odróżnić oryginalne Conversy od podróbek?

Jak odróżnić oryginalne Conversy od podróbek?

Coraz więcej osób decyduje się na kupowanie podróbek zamiast oryginalnych produktów. Skłania nas do tego przede wszystkim atrakcyjna cena nieoryginalnych rzeczy. Niestety, są one jednak gorszej jakości. Dla osób, które chcą nabywać dobre, oryginalne produkty, mamy kilka porad, jak odróżnić podróbkę Conversów od oryginału.

Advertising
Advertising
Wskazówki:

Zawsze sprawdzaj, czy zestaw, który otrzymałeś, jest kompletny i czy niczego w nim nie brakuje.

Przed zakupem dokładnie obejrzyj buty.

 • Logo butów

  Logo butów

  Logo na butach Converse umieszczone jest w poprzek pięty lub na języku. Powinno ono być wyraźne i dobrze widoczne, a nie rozmazane. Jest nim hasło „All-Star”. Kolejne logo powinno znaleźć się w okolicach kostki. Należy również zajrzeć do wewnętrznej części buta, gdzie powinien się znajdować napis Converse. W przypadku rozpoznawania, czy produkt jest podróbką, czy oryginałem, trzeba wykazać się spostrzegawczością. Dokładnie przeliteruj każde słowo, które znajduje się na butach. Częstym zabiegiem stosowanym przez fałszerzy jest zamienianie szyku liter w wyrazach. Zwalnia ich to z odpowiedzialności związanej z kopiowaniem produktów. Jeśli w oznaczeniu nabytego przez nas produktu brakuje jakiegokolwiek symbolu czy nazwy charakterystycznej dla marki Converse, możemy być przekonani, że ten model butów został podrobiony.

 • Pudełko i metka

  Pudełko i metka

  Zwróć uwagę na to, w jakim pudełku otrzymujesz buty. Oryginalne buty Converse zawsze znajdują się w pudełku z oznaczeniami marki, a do butów przyczepiona jest metka. Jeśli któregoś z tych elementów brakuje, możesz mieć pewność, że z produktem coś jest nie tak. Poza tym, buty w pudełku powinny być owinięte w bibułę z logo marki.

 • But prawdę nam powie

  But prawdę nam powie

  Najczęściej jesteśmy w stanie odróżnić podróbkę od oryginału na podstawie sposobu wykonania buta, który nabywamy. Oryginalne Conversy mają bardzo dobrze zabezpieczone i dopracowane wszystkie szwy. Linie na gumie są proste i bardzo wyraźne. Podróbki butów możemy rozpoznać przede wszystkim po tym, że są one klejone, a nie zszywane..

  Jeśli chodzi o podeszwę butów, w oryginalnych trampkach jest ona gruba, gumowa, a po bokach można zauważyć charakterystyczne wcięcie nici.

  Oryginalne Conversy docenimy wtedy, gdy założymy je na własne nogi. Wkładka butów zapewnia bardzo dużą wygodę. Od razu będziemy wiedzieli, czy mamy do czynienia z podróbką, czy z oryginałem. Na wkładce znajdującej się wewnątrz butów umieszczone jest również wyraźne i dobrze widoczne logo marki. Kolor napisu powinien być intensywny i nic nie może być rozmyte. Jeśli wszystkie te uwagi zapamiętasz, na pewno będziesz w stanie odróżnić podróbkę Conversów od oryginału bez żadnych problemów.