Jak dopasować do swojej stopy nowe buty?

Opiekun artykułu: ziomal
Advertising
Jak dopasować do swojej stopy nowe buty?

Jak dopasować do swojej stopy nowe buty?

Kupno nowych butów zawsze wiąże się z dużą ekscytacją, szczególnie dla pań. Każda kobieta marzy, aby nowe buty jak najszybciej założyć. Jednak równie szybko zaczyna myśleć jedynie o tym, aby je jak najszybciej zdjąć, gdyż okazują się po prostu niewygodne. W nowych butach nie będziemy się czuli komfortowo, dopóki nie dopasują się do naszych stóp. Nie warto jednak czekać, aż same to zrobią. Trzeba znaleźć jakieś wyjście z sytuacji i samemu spowodować, żeby buty były wygodne. Jak tego dokonać? Przyjrzyj się sposobom walki z nowymi, niewygodnymi butami.

Advertising
Advertising
Czego potrzebujesz:

alkohol

spray rozciągający

woda

papier ścierny

wkładka

bawełniana skarpeta

Ostrzeżenia:

Buty możesz moczyć jedynie przez kilka minut. Długotrwałe pozostawienie butów w wodzie może spowodować ich zniszczenie.

Wskazówki:

Przed zastosowaniem wody do zmiękczania butów sprawdź, czy zakupiona para nie zostanie przez nią zniszczona.

 • Czego nie należy robić z nowymi butami?

  Czego nie należy robić z nowymi butami?

  Głównym błędem, jaki popełniamy, jest zakładanie butów od razu po ich kupieniu i wychodzenie w nich na miasto. Tego na pewno nie powinno się robić. Jedyne, co uzyskasz w takiej sytuacji, to bolesne otarcia na stopach. Aby przygotować się do wyjścia w nowych butach, musisz kilkakrotnie pospacerować w nich po domu. Najlepiej stopniowo, każdego dnia rozciągaj je powoli.

 • Sposoby na rozciągnięcie nowych butów

  Sposoby na rozciągnięcie nowych butów

  Buty staną się dużo wygodniejsze, jeśli zmiękczymy ich materiał alkoholem. Płyn ten należy wmasowywać w materiał butów, aż stanie się bardziej miękki. Do drogich butów lepiej jednak użyć specjalnego sprayu rozciągającego. Możemy wybrać na przykład Kiwi Shoe Stretch. Należy uważać, aby założyć buty, gdy spray już całkowicie wyschnie, bo może powodować zaczerwienienia skóry stóp. Sposobem na poszerzenie butów jest również ich namaczanie w wodzie. Wystarczy, że zamoczysz takie buty w wodzie przez kilka minut. Mokry materiał będzie w stanie dużo lepiej dopasować się do twojej stopy. Dzięki temu twoje buty będą leżały idealnie. Pamiętaj jednak, że niektórych butów nie można moczyć w wodzie, a więc nie można ich namoczyć, aby się rozciągnęły. Powinieneś w tej sytuacji wykorzystać drewniane prawidło. Pomoże ci rozciągnąć buty w komfortowy sposób.

 • Zadbaj o wygodę

  Zadbaj o wygodę

  Wiadomo, że nowe buty mają podeszwę wykonaną na wysoki połysk. Często bardzo źle się w nich chodzi, ponieważ ślizgają się po podłożu. Wystarczy jednak lekko przetrzeć taką podeszwę papierem ściernym, żeby uzyskać przyczepną powierzchnię i czuć się pewnie. Poza tym takie buty nie będą również skrzypieć. Możesz zadbać także o to, aby stopa wewnątrz butów się nie ślizgała. Wystarczy, że włożysz do środka obuwia wkładkę lub założysz na stopy bawełniane stopki. Pomoże to ustawić stopę w jednej pozycji, nie będzie przesuwała się wewnątrz buta.

X