Co należy wiedzieć o chodzeniu w szpilkach?

Opiekun artykułu: marekga
Advertising
Co należy wiedzieć o chodzeniu w szpilkach?

Co należy wiedzieć o chodzeniu w szpilkach?

Bezdyskusyjnie szpilki to bardzo kobiece buty. Dla każdej z nas przychodzi pierwszy dzień, gdy je zakładamy. Jednym paniom przychodzi to z łatwością, inne mają ze szpilkami odwieczne problemy. Jeśli więc nie jesteś „w szpilkach urodzona”, przeczytaj artykuł, w którym znajdziesz kilka ważnych dla siebie wskazówek.

Advertising
Advertising
 • Jaki obcas?

  Jaki obcas?

  Chcąc kupić odpowiednie dla siebie szpilki, podczas przymierzania należy wykonać proste ćwiczenie, które zagwarantuje ci, że nie odłożysz ich na półkę po pierwszym nieudanym razie. Mając obie szpilki na stopach, stań w nich na palcach. Jeżeli sprawi ci to trudność, to znaczy, że obcas w bucie jest dla ciebie za wysoki. Poszukaj zatem butów na niższym obcasie. Musisz również pamiętać, że szpilka ponad 12 cm wysokości nie jest odpowiednia do zbyt długiego chodzenia i zawsze obciąża stopę i kręgosłup. Podczas zakupu szpilek stawiaj na dobrą jakość obuwia. Ta kiepska z kuszącą ceną odbije się na trwałości i przede wszystkim na wygodzie.

 • Bez pośpiechu

  Bez pośpiechu

  Jeżeli zwykle chodzisz w butach na niskim obcasie, włożenie szpilek może skończyć się dla ciebie niefortunnie. Dobrze jest uczyć się chodzić na obcasach, stopniowo zwiększając ich wysokość. Na początek warto popróbować sił w butach na stabilniejszym słupku. Zakładając typowe szpilki, zacznij od tych najniższych. „Nie od razu Kraków zbudowano”.

 • Jak chodzić na szpilkach?

  Naturalne staje się po założeniu szpilek skrócenie kroku. Dlatego broń Boże nie próbuj go wydłużać i przyspieszać. Główną zasadą chodzenia w szpilkach jest zatem stawianie małych kroków. Nogi muszą znajdować się blisko siebie, a chód musisz nauczyć się kontrolować. To, co może wydawać się na początku trudne, to proste kolana podczas chodzenia na szpilkach. Trening czyni mistrza, więc nie ma się z góry co martwić. Podczas chodzenia musisz nauczyć stawiać się najpierw pietę, później palce. Z czasem dopasujesz sobie stawianie nóg na podłożu tak, by było ci jak najwygodniej i co ważne, z gracją.

 • Jak wchodzić i schodzić po schodach w szpilkach?

  Jak wchodzić i schodzić po schodach w szpilkach?

  Wchodząc po schodach, na stopniach stawiaj przednią część stopy. Aby schodzenie nie zakończyło się upadkiem, kładź całe stopy na schodach. Bądź ostrożna, tym bardziej, że posadzki z reguły są śliskie. Na wszelki wypadek trzymaj się zawsze poręczy.

 • Dmuchaj na zimne

  Dmuchaj na zimne

  Zanim nabędziesz wprawy w chodzeniu na szpilkach, musisz być bardzo ostrożna. Każdy kamyk, śmieć czy listek omijaj z daleka. Uważaj na kratki, w których obcas może utknąć. Patrz uważnie na wszystkie nierówności na chodnikach, uważaj również podczas chodzenia po podłożach wyłożonych kostką brukową.