Sposoby na opuchnięte nogi

Opiekun artykułu: misssza
Advertising
Sposoby na opuchnięte nogi

Sposoby na opuchnięte nogi

Niejedna osoba odczuwa przykre dolegliwości związane z opuchniętymi nogami. Jest to nieprzyjemne, uciążliwe, a często i bolesne, zwłaszcza jeżeli okazyjna opuchlizna zaczyna pojawiać się coraz częściej. Współczesny tryb życia – mniej ruchu, więcej siedzenia – sprzyja rozwijaniu się tego problemu, jednak przy odrobinie chęci można mu zapobiegać lub zmniejszać pojawiające się objawy.

Advertising
Advertising
 • Co powoduje opuchliznę?

  Co powoduje opuchliznę?

  Zanim zacznie się zwalczanie opuchlizny na nogach, warto wiedzieć, co ją powoduje. Mogą to być bardzo różne objawy, które związane są z czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Do zewnętrznych przyczyn pojawiania się opuchlizny w obrębie kostek i łydek można zaliczyć siedzący tryb życia, upały, noszenie za ciasnych ubrań, które blokują przepływ krwi, a także niezdrowa, ciężka dieta. Natomiast do przyczyn wewnętrznych można włączyć problemy z krążeniem krwi, ciążę, problemy z pozbywaniem się nadmiaru wody z organizmu oraz nadwagę.

 • Rusz się

  Rusz się

  Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, siedzenie na nie zawsze wygodnych fotelach, a po pracy wylegiwanie się na kanapie nie sprzyjają nogom. Żeby uniknąć pojawienia się opuchlizny, dobrze jest co pół godziny wstać z miejsca i trochę się poruszać. Nie musi to być bardzo intensywny ruch. Wystarczy przespacerować się chwilę po pokoju, zrobić pięć przysiadów, postać chwilę na palcach, żeby krew miała możliwość dotrzeć do wszystkich żył i żyłek na całej długości nogi, a nie tylko do kolan. Taka ilość ruchu co pewien czas jest jednym z bardziej skutecznych sposobów na uniknięcie opuchlizny. Z tego samego powodu nawet stojąc na przystanku w oczekiwaniu na autobus, dobrze nie zamierać w miejscu, tylko dreptać, stawać na palcach lub na piętach, co nie tylko poprawi ukrwienie, ale i przyniesie ulgę zmęczonym stopom.

 • Pij wodę

  Pij wodę

  Chociaż opuchlizna nóg związana jest z zatrzymywaniem się nadmiaru wody w organizmie, aby ją pokonać, trzeba dużo pić. Czysta niegazowana woda sprawi, że niepotrzebnie magazynowana w ciele woda będzie wypychana z organizmu, a wraz z nią rozpocznie się usuwanie toksyn, zalegających w żyłach i w komórkach organizmu. Pozwoli to ciału na lepszą pracę, a uczucie lekkości stanie się szybko zauważalne.

 • Kosmetologia

  Pomimo tego, że dużo mówi się o nogach, rzadko dba się o nie prawidłowo, podczas gdy nogom potrzeba niewiele. Codziennie po kąpieli wystarczy wetrzeć w nie krem nawilżający przeznaczony specjalnie dla stóp, wykonując przy tym delikatny masaż. Krem zapobiegnie złuszczaniu się skóry oraz pojawianiu się pajączków, wynikających ze słabych naczynek krwionośnych, a dodatkowo rozluźni zmęczone nogi. Raz w tygodniu można pozwolić sobie na peeling albo na kąpiel dla stóp z dodatkiem olejków eterycznych, które nie tylko będą działały pozytywnie na krążenie oraz skórę, ale dodatkowo zrelaksują całe ciało i zapobiegną rozwojowi bakterii.