Co zawdzięczamy wodzie?

Opiekun artykułu: donata
Advertising
Woda jako transporter

Woda jako transporter

Woda wypełnia każdą komórkę naszego ciała. Dzięki temu może dostarczać różne substancje naszemu ciału lub je z niego usuwać. Przede wszystkim woda jest źródłem mikroelementów. Dlatego tak ważne jest picie lekko zmineralizowanej wody w czasie upałów lub wysiłku fizycznego, kiedy tracimy wraz z potem cenne pierwiastki. Zapewnia to organizmowi równowagę elektrolitów, bez której nie mógłby poprawnie funkcjonować. Woda umożliwia usunięcie z organizmu nadmiaru sodu, który odpowiada za zatrzymywanie płynów – dlatego po zbyt słonym posiłku ma się duże pragnienie. Woda transportuje substancje nie tylko między organizmem a środowiskiem, ale także wewnątrz organizmu. Krew dostarcza komórkom tlen i substancje odżywcze, a odprowadza produkty przemiany materii.

Advertising
Advertising
Popularne tagi
  • batonik owsiany
  • senność
  • użytkowanie mikrofalówki
  • czekolada
  • właściwości szczawiu
  • rodzaj aktywności fizycznej
  • trening brzucha
  • dlaczego margaryna jest szkodliwa
  • leczenie bananami
  • homocysteiny
  • wartości odżywcze czekolady
  • ból głowy
  • zima
  • zgrabna figura
  • endorfiny