Jak zwalczyć przeziębienie?

Opiekun artykułu: laurence
Advertising
Jak zwalczyć przeziębienie?

Jak zwalczyć przeziębienie?

Na przeziębienie nie zażyjesz antybiotyku. To infekcja, która wymaga od Ciebie pracy i wysiłku w walce z nią. Od Ciebie będzie zależało, czy rozłożysz się na dobre, czy podejmiesz wyzwanie i stoczysz zwycięski bój nawet w trzy dni. Bolące gardło, kichanie to pierwsze objawy przeziębienia, które powinny Cię zmusić do podjęcia działania.

Advertising
Advertising
  • Wypoczywaj w odpowiednich warunkach

    Gdy poczujesz, że dopadło Cię przeziębienie, unikaj jakiegokolwiek wysiłku. Połóż się do łóżka i pozwól swojemu organizmowi walczyć z wirusami. Zadbaj o to, aby było Ci ciepło. Dzięki ciepłu rozszerzają się naczynia krwionośne, a komórki układu odpornościowego mają ułatwione dotarcie do chorych tkanek. Pamiętaj o tym, żeby temperatura w mieszkaniu nie przekroczyła 21 stopni C. Musi panować w nim wilgotne i świeże powietrze. Wietrz więc pomieszczenia po około 15 minut kilka razy dziennie, pozbywając się tym samym zarazków i wpuszczając czyste powietrze. Korzystaj z nawilżaczy powietrza, które nie dopuszczą do przesuszenia błon śluzowych Twojego gardła i nosa.

  • Dbaj o higienę

    Dbaj o higienę

    Podczas walki z przeziębieniem myj często ręce. Zapobiegniesz rozprzestrzenianiu się zarazków. Gdy masz na rękach zarazki, łatwo o zainfekowanie błon śluzowych oczu i zarażenie domowników. Dbaj o to, aby naczynia, z których spożywasz posiłki, zostały dokładnie umyte. Zmieniaj co noc piżamę i pościel, w których gromadzą się bakterie.

  • Naturalne specyfiki

    Naturalne specyfiki

    Naturalne specyfiki pozwolą Ci odzyskać zdrowie. Gardło możesz płukać naparem z szałwii, rumianku i nagietka. Rób to systematycznie 3 razy dziennie. Udrażniaj nos. Możesz wspomagać się inhalacjami i oczyszczaniem nosa za pomocą wody morskiej. Zrób sobie inhalację z soli kuchennej. Łyżkę soli zagotuj w litrze wody, nachyl się nad miską i wdychaj parę przez 15 minut. Stan podgorączkowy skutecznie zwalczysz, pijąc herbatkę z kwiatu lipy lub czarnego bzu. Męczący kaszel złagodzisz syropem z cebuli. Dwie cebule pokrój w cienkie plastry i ułóż w garnuszku warstwami. Każdą warstwę zasyp łyżką cukru, odstaw na kilka godzin, a następnie odcedź syrop. Możesz go pić do 5 razy dziennie po 1 łyżce. Do syropu możesz dodać miód i cytrynę.

  • Leki przeciwzapalne

    Wysoka temperatura i ból stawów wymagają podania leków przeciwzapalnych. W zależności od tego, co lepiej toleruje Twój organizm, zażyj lek z kwasem acetylosalicylowym lub ibuprofenem.

  • Cenny cynk

    Cynk hamuje rozwój wirusów i rozprzestrzenianie się ich do komórek. W przeciągu 24 godzin od pojawienia się pierwszych objawów zacznij suplementować się cynkowym preparatem raz dziennie.