Jak przygotować dobry wyciąg z czosnku?

Opiekun artykułu: ikcesok
Advertising
Jak przygotować dobry wyciąg z czosnku?

Jak przygotować dobry wyciąg z czosnku?

Dobroczynne działanie czosnku jest znane od wieków. Popularna roślina ma wpływ na układ odpornościowy, leczenie stanów zapalnych, przeziębień oraz na wzmacnianie. Syrop wykonywany z niego jest jednym z popularniejszych produktów, jaki można wykonać, ale nie jedynym. Równie dobrze sprawdzają się wyciągi z czosnku. Przepisy na kilka z nich znajdują się poniżej.

Advertising
Advertising
  • Wyciąg z czosnku i gliceryny

    Wyciąg z czosnku i gliceryny

    Do wykonania pierwszego wyciągu potrzebne są:
    * 100 ml gliceryny,
    * 50 g czosnku.
    Ząbki czosnku obrać z łupinki, po czym zetrzeć na miazgę na tarce o małych oczkach prosto do miseczki. Dodać glicerynę. Przelać całość do słoiczka i zakręcić. Odstawić na 7 dni w ciepłe, ale zacienione miejsce.Po upływie odpowiedniego czasu przecedzić miksturę przez sitko o małych oczkach. Od tej pory można go używać przy zakażeniach drożdżakami oraz grzybami. Wystarczy nasączyć tampon w wyciągu i zaaplikować go do pochwy.

  • Wyciąg bezzapachowy z czosnku

    Wyciąg bezzapachowy z czosnku

    Zapach czosnku unosi się bardzo długo, niezależnie od tego, czy jada się go, czy smaruje się nim swoje ciało. Aby nie czuć dyskomfortu, można przygotować wyciąg, który nie pachnie. Do jego przyrządzenia potrzebne będą:
    * 500 g cytryn,
    * 10 ząbków czosnku,
    * 1 l wody przegotowanej.
    Czosnek pozbawić łupinek i drobno posiekać albo od razu przełożyć do blendera i zalać 1 l schłodzonej, przegotowanej wody. Zmiksować, aż czosnek zostanie całkiem rozdrobniony. Z cytryn wycisnąć sok i dodać do wody z czosnkiem. Ponownie wymieszać, a następnie przelać miksturę do niewielkich słoiczków. Przechowywać w lodówce.Bezzapachowy wyciąg z czosnku można stosować po 1 łyżeczce, na 1 godzinę przed posiłkiem.

  • Wyciąg z czosnku z olejem

    Wyciąg z czosnku z olejem

    Działanie czosnku można z powodzeniem wzmocnić poprzez dodawanie innych zdrowych składników. Wśród niezbędnych przyda się:
     * 200 ml oliwy z oliwek,
    * 50 g czosnku,
    * 5 kapsułek witaminy E.
    Przygotowany czosnek obrać z łupinek, zmiażdżyć w prasce albo zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Przełożyć do słoika, zalać olejem, zakręcić słoik i odstawić na 2 tygodnie w ciepłe, zacienione miejsce. Przynajmniej raz dziennie wstrząsać.Gdy upłynie odpowiedni czas, dodać do słoika zawartość kapsułek witaminy E. Ponownie potrząsnąć. Olejek czosnkowy nadaje się idealnie do leczenia podrażnionej skóry i hemoroidów.