Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Opiekun artykułu: patiss
Advertising
Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Jak ograniczyć jedzenie słodyczy?

Jedzenie słodyczy nie ułatwia utrzymania wagi na odpowiednim poziomie. Zwyczajnie, jedząc słodycze, tyjemy. Poza tym nie wpływają one pozytywnie na naszą cerę. Gdy poziom cukru w organizmie jest zbyt wysoki, na twarzy od razu pojawiają się nieestetyczne wypryski. Poniżej przedstawiamy porady, jak ograniczyć spożywanie słodyczy.

Advertising
Advertising
Ostrzeżenia:

Jedzenie dużej ilości słodyczy powoduje przybieranie na wadze oraz może prowadzić do poważnych chorób, jak na przykład cukrzyca.

Wskazówki:

Skutecznym sposobem na pokonanie problemów z jedzeniem zbyt dużej ilości słodyczy jest zastosowanie suplementów diety zawierających HCA. Jest to kwas hydroksycytryny.

Unikaj słodzików. Zamiast hamować potrzebę przyjmowania cukrów, jeszcze bardziej ją potęgują.

 • Jedz więcej białka

  Jedz więcej białka

  Bardzo często zdarza się tak, że nasz organizm zamiast słodyczy domaga się białka i to nim możemy zastąpić niezdrowe łakocie. Wystarczy, że zjemy pierś z kurczaka lub jajko. Choć nie dla wszystkich ta metoda będzie skuteczna, jak najbardziej warto ją wypróbować.

 • Unikaj pokus

  Unikaj pokus

  Pamiętaj, aby przed przejściem na dietę bez słodyczy usunąć wszystkie pokusy ze swojego otoczenia. W twoim domu nie powinno być ani batoników, ani żadnych innych słodkich przekąsek. Dzięki temu nie będzie cię kusiło, aby po nie sięgnąć. W końcu, gdy czegoś nie masz w domu, na ogół nie chce ci się iść do sklepu, by to kupić. Jeśli już będziesz w sklepie, pamiętaj, aby szerokim łukiem omijać półki ze słodyczami. Wykaż się wytrwałością. Gdy pojawi się myśl, że masz ochotę na coś słodkiego, odczekaj 10 minut. Spróbuj zająć się w tym czasie czymś innym.

 • Zniechęć się do słodyczy

  Zniechęć się do słodyczy

  Skutecznym sposobem zniechęcenia się do słodyczy jest przepłukanie ust płynem antyseptycznym lub umycie zębów pastą. W ustach pojawia się wtedy posmak, który niezbyt dobrze łączy się ze słodyczami. Nie będziesz wtedy odczuwać pragnienia zjedzenia łakoci, bo po prostu w takiej sytuacji nie będą smakowały. Sposobem, który pomoże ci pozbyć się ochoty na słodycze, jest również żucie liści Gymnema Sylvestre. Są to liście, które przekonają twój organizm, że produkty niesłodkie są lepsze od tych słodkich. Stłumienie potrzeby zjedzenia czegoś słodkiego jest możliwe również dzięki sokowi z warzyw. Wypij go zawsze wtedy, gdy masz ochotę na coś słodkiego.

 • Znajdź alternatywę

  Znajdź alternatywę

  Świetną alternatywą dla słodyczy są owoce. Również zawierają cukry, jednak dużo łatwiej przyswajalne. Poza tym owoce zawierają błonnik, który spowalnia wchłanianie cukrów. Twój organizm nie będzie w takiej sytuacji narażony na wahania poziomu cukru we krwi. Gdy jednak nie możesz opanować się przed zjedzeniem czegoś słodkiego, wybieraj produkty wysokiej jakości. Na przykład 70% czarną czekoladę.

 • Dobra dieta

  Dobra dieta

  Jeśli twoja dieta będzie kompletna i dobrze dobrana, twój organizm nie będzie domagał się słodyczy. Wzbogać swoje posiłki w produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze. Jedz często, ale w niewielkich ilościach. Ustabilizujesz dzięki temu poziom cukru we krwi. Dostarczaj do swojego organizmu odpowiednią dawkę witamin. Na śniadanie jedz produkty takie, jak brązowy ryż. Do godziny 15 nie jedz niczego z dodatkiem cukru, nawet owoców.