Sposób leczenia świerzbu olejkiem z drzewa herbacianego

Opiekun artykułu: geniusz
Advertising
Sposób leczenia świerzbu olejkiem z drzewa herbacianego

Sposób leczenia świerzbu olejkiem z drzewa herbacianego

Świerzb jest zaraźliwą chorobą skórną dotykającą ludzi w najbardziej zaskakującym momencie. Chociaż przez lata wydawał się chorobą, z którą borykały się ubogie warstwy społeczeństwa, teraz może dotknąć każdego. Zazwyczaj leczony jest poprzez preparaty farmakologiczne, pomimo istnienia naturalnych środków leczniczych. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ są skuteczne, a do tego nie wysuszają skóry.

Advertising
Advertising
  • Objawy świerzbu

    Objawy świerzbu

    Zanim przejdzie się do leczenia, trzeba wiedzieć, co dokładnie leczyć, czyli jakie objawy daje świerzb. Przede wszystkim jest to intensywne swędzenie, podczas którego bardzo trudno powstrzymać się od drapania. Drugim typowym objawem jest wysypka umiejscowiona na nadgarstkach, rękach, często na brzuchu, w okolicach pępka, w postaci małych pęcherzy albo owrzodzeń. Zazwyczaj u dzieci objawy są znacznie silniejsze niż u dorosłych.

  • Kompresy z olejku herbacianego

    Kompresy z olejku herbacianego

    Olejek z drzewa herbacianego jest znanym środkiem zapobiegającym grzybicy oraz innym problemom skórnym, powodowanym przez bakterie, wirusy i pasożyty. Z tego powodu nadaje się doskonale do leczenia świerzbu. Jego istotną zaletą jest również zapach, przyjemny i relaksujący.Z olejku można wykonywać kompresy leczące świerzb. Są one bardzo proste w wykonaniu. Na płatek kosmetyczny – ewentualnie jałową gazę – należy nanieść 4 – 5 kropli olejku herbacianego i przykładać do chorych miejsc. Przytrzymać je w zarażonym miejscu – bez pocierania. Okłady trzeba wykonywać 2 – 3 razy w tygodniu.

  • Kąpiele z olejkiem herbacianym

    Kąpiele z olejkiem herbacianym

    Aromatyczny olejek nadaje się również doskonale do leczniczych kąpieli. Jeśli świerzb pokrywa większą część ciała, kąpiele mogą okazać się skuteczniejsze od okładów. Do wanny należy wlać ciepłą wodę. Dodać do niej 25 kropli olejku z drzewa herbacianego, zamieszać dłonią, a następnie zanurzyć się w niej na 15 – 20 minut. Kąpiel taką można powtarzać 2 razy dziennie, rano i wieczorem, aż do ustąpienia objawów.

  • Balsam z olejku herbacianego

    Dobrze jest również nanosić olejek na większą powierzchnię ciała. Jest to lecznicze i przyjemne, a do tego nie trzeba obawiać się, że pojawi się nieprzyjemny zapach, jak np. przy korzystaniu z maści farmakologicznych.Aby wykorzystać właściwości olejku, należy zmieszać ze sobą 2 łyżki olejku herbacianego oraz 3 łyżki oleju słonecznikowego. Wymieszać i nakładać na ciało po każdym prysznicu albo kąpieli.

  • Pranie z olejkiem herbacianym

    Pranie z olejkiem herbacianym

    Żeby skuteczność leczenia była większa, niezbędne jest częste pranie bielizny, ręczników, pościeli w wysokiej temperaturze. Do każdego prania warto dodać 5 – 10 kropli olejku, co ułatwi pozbycie się pasożytów, które wywołują świerzb.