Jak przyrządzić kurczaka curry?

Opiekun artykułu: sebo
Advertising
Jak przyrządzić kurczaka curry?

Jak przyrządzić kurczaka curry?

Kurczak w curry jest potrawą wyjątkowo lubianą w świecie azjatyckim. Wyrazisty w smaku, potrafi być przygotowywany na różne sposoby. Najczęściej podaje się go z ryżem, który komponuje się idealnie z sosem oraz kawałkami mięsa. Dodatkową zaletą tej potrawy jest łatwość jej wykonania. Składniki są łatwo dostępne, a sprawdzony przepis znajduje się poniżej.

Advertising
Advertising
 • Potrzebne składniki spożywcze

  Potrzebne składniki spożywcze

  Aby potrawa była wyśmienita, niezbędne są dobre jakościowo składniki, pomiędzy którymi muszą znaleźć się:
  * 500 ml jogurtu naturalnego,
  * 2 piersi z kurczaka,
  * 3 łyżeczki curry,
  * 1/2 łyżeczki papryki ostrej,
  * pieprz,
  * sól,
  * oliwa,
  * ryż w woreczkach.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Do miski przelać cały jogurt naturalny. Wsypać curry – jeżeli lubi się tę przyprawę w wyjątkowy sposób, można dodać 4 łyżeczki, zamiast 3 – pieprz, sól oraz czerwoną paprykę. Bardzo dokładnie wymieszać wszystkie elementy, tworząc intensywnie żółtą marynatę.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Piersi kurczaka umyć i osuszyć. Jeśli znajdują się na nich jakieś żyłki, błonki lub zbędne dodatki, usunąć je nożem. Same piersi pokroić w kostkę. Przełożyć wszystkie do marynaty curry i zamieszać, tak żeby całe mięso było otoczone sosem. Wstawić na 60 minut do lodówki.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Po upływie wymaganego czasu wyjąć mięso z lodówki. Na patelni rozgrzać 2 łyżki oleju. Przełożyć na nią kurczaka, wraz z całą marynatą i smażyć przez 10 – 15 minut. W tym czasie ugotować 1 – 2 torebki ryżu, w zależności od liczby osób, które będą degustować potrawę.Kurczaka curry podawać zaraz po przyrządzeniu, gdy jest jeszcze bardzo gorący. Dzięki jego aromatowi można z powodzeniem poczuć się jak w azjatyckiej knajpce.

X