Jakie są sposoby na pozbycie się opryszczki?

Opiekun artykułu: ok
Advertising
Jakie są sposoby na pozbycie się opryszczki?

Jakie są sposoby na pozbycie się opryszczki?

Opryszczka wargowa czy też, jak najczęściej ją nazywamy, febra lub zimno, to choroba o nazwie zakażenie opryszczkowe, która wywoływana jest przez wirusy i jest zakaźna. Nie jest to specjalnie groźna dolegliwość, jednak trzeba przy tym zaznaczyć, iż niezwykle dokuczliwa, zwłaszcza jeśli nawraca co jakiś czas, do czego niektóre osoby mają skłonności. Najczęściej zimno pojawia się w kącikach ust, czasem przenosi się poza wargę. Początkowo opryszczka przybiera postać drobnych pęcherzyków, które potem ropieją, a na końcu przeradzają się w strupek. Po około 2 – 3 tygodniach od pojawienia się opryszczki znika ona bez śladu. Czas gojenia można jednak skrócić, a także załagodzić swędzenie, pieczenie i ból związany z opryszczką. W jaki sposób? Koniecznie zobacz!

Advertising
Advertising
  • Czosnek

    Czosnek

    Można o czosnku powiedzieć, że to już legendarny produkt. Każdy bowiem od dzieciństwa wie, że jest on nazywany naturalnym antybiotykiem, działa przeciwzapalnie i sprawdza się nie tylko w przeziębieniach i grypie, ale także przy leczeniu innych chorób. Dobrym sposobem na opryszczkę jest przykładanie do miejsca, w którym już co zaczyna się swędzieć oraz piec, przekrojonego na pół i nieco zgniecionego czosnku. Rób sobie takie okłady kilka razy dziennie przez około 10 minut.

  • Miód

    Miód

    Kolejnym bardzo dobrym domowym sposobem na opryszczkę jest nie co innego, jak pomocny nam zawsze miód. Ten złoty nektar ma wiele innych zalet, nie tylko spożywcze. Jeśli chcesz, aby opryszczka zeszła ci dużo szybciej z warg, powinnaś smarować ją właśnie prawdziwym miodem z zaufanej pasieki. Taki miód podziała dosłownie jak ekstra nawilżający plaster i sprawi, że bolesność i pieczenie warg w tym miejscu również się zmniejszy.

  • Rumianek

    I oto następnym produkt, który bardzo często gości u nas w domu przy różnych chorobach i dolegliwościach. Rumianek sprawdzi się także w przypadku uporczywego zimna. Wystarczy zaparzyć torebkę rumianku i kiedy już nieco przestygnie, przykładać ją do miejsca, gdzie wyskoczyło zimno. Te okłady, podobnie jak w przypadku czosnku, trzeba powtarzać kilka razy dziennie.

  • Cebula

    Cebula

    Jeśli nie przepadasz specjalnie za zapachem oraz smakiem czosnku i o wiele łatwiej jest ci znieść cebulę, to możesz użyć jej. Ona też ma działanie przeciwzapalne i pomoże z szybszym pozbyciem się opryszki. Wykonuj takie same okłady, jak w przypadku czosnku lub rumianku.

  • Pomoc z apteki

    Rzecz jasna, w przypadku opryszczki możemy również liczyć na pomoc z apteki. Wystarczy kupić tam specjalną maść, pomadkę czy też plasterek. Każda z tych opcji będzie dobra. Pamiętaj jednak, że należy smarowanie opryszczki powtarzać kilka razy dziennie, gdyż jedna warstwa maści nie zdziała cudów.

  • Aloes

    Aloes

    Jeśli masz w domu aloes, to warto w czasie opryszczki odkroić od niego jeden liść i jego zawartością smarować sobie miejsce z pęcherzykami.