Jak zrobić ciekawe wzorki na naleśnikach?

Opiekun artykułu: buziaczek
Advertising
Jak zrobić ciekawe wzorki na naleśnikach?

Jak zrobić ciekawe wzorki na naleśnikach?

Naleśniki to jedno z częściej podawanych dzieciom dań. Nie tylko na obiad, ale również na śniadanie. Nie jest tym samym dziwne, że z czasem dzieci wymagają od tego dania coraz więcej, a rodzice nie wiedzą, co robić. Zamiast próbować zmieniać dodatki do naleśników, które często nie skutkują, spróbuj zrobić wzorki na naleśnikach – sam lub z dzieckiem – a zobaczysz, że chętniej je zjada.

Advertising
Advertising
  • Podpowiedź pierwsza

    Podpowiedź pierwsza

    Żeby rozpocząć przygotowanie naleśników ozdobionych wzorkami, potrzebnych będzie kilka rzeczy. Podstawą jest oczywiście ciasto naleśnikowe, które należy wykonać z:

    * mleka,

    * mąki,

    * jajek,

    * oleju,

    * soli.

    Proporcje mogą być dowolne, w zależności od zapotrzebowania na ilość naleśników. Przyda się również:

    * patelnia,

    * butelka po ketchupie.

    Gotowe ciasto należy przelać do czystej, dokładnie umytej butelki. Aby móc je swobodnie użytkować, ciasto naleśnikowe powinno być średnio gęste, za gęste nie przeciśnie się przez otwór w butelce.

  • Podpowiedź druga

    Podpowiedź druga

    Rozgrzać patelnię. Nie trzeba smarować jej tłuszczem, jeśli jest teflonowa, ponieważ może to wpłynąć na jakość wzoru. Gdy patelnia będzie już bardzo ciepła, zacząć wyciskać ciasto z butelki po ketchupie, tworząc dowolny wzór. Na początku warto zacząć od czegoś prostego, np. narysowania uśmiechu. Przy pomocy dzióbka butelki zrobić oczy oraz uśmiech.

  • Podpowiedź trzecia

    Podpowiedź trzecia

    Podsmażyć pierwsze elementy naleśnika przez 1 minutę, żeby mieć pewność, że będzie brązowy i wyróżniający się przy reszcie ciasta. Po upływie odpowiedniego czasu zacząć wyciskać następną porcję ciasta, tworząc okrąg i zakrywając uśmiech oraz oczy. Smażyć przez kolejną minutę, po czym odwrócić naleśnik na drugą stronę. Już na tym etapie zobaczysz, że naleśnik ze zwykłego naleśnika zmienił się w uśmiechniętą twarz.Po pewnym czasie praktyki można pokusić się o tworzenie bardziej zaawansowanych wzorów – skomplikowanych twarzy, kwiatów albo zwierząt, co uatrakcyjni posiłek nie tylko dzieciom.