Jak wyeliminować wągry?

Opiekun artykułu: kamilkam
Advertising
Jak wyeliminować wągry?

Jak wyeliminować wągry?

Są zmorą każdego, kto chce mieć czystą skórę. Nawet jeżeli udało się zwalczyć ropne pryszcze, zaskórniki pojawiają się w dalszym ciągu. Walka z nimi jest trudna, lecz nie niemożliwa. Powstają najczęściej u osób o cerze tłustej lub w miejscach, które najbardziej lubią się przetłuszczać, na brodzie, nosie i czole. W związku z tym podstawą ich pokonania jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Advertising
Advertising
  • Istotna dieta

    Istotna dieta

    Chociaż nie zwalczy się wągrów samą dietą, dobrze jest zadbać o zdrowe jedzenie, a szczególnie o włączenie do posiłków dużej ilości warzyw. Są nie tylko niskokaloryczne, ale posiadają również składniki odpowiedzialne za regenerację naskórka. Sprawiają, że wygląda zdrowiej, jest bardziej wytrzymały i mniej podatny na infekcje. Im mniej tłustego jedzenia, tym mniej tłuszczu zalega w ciele, co powoduje, że pory nie są tak łatwo zatykane przez niego. Żeby pomóc ciału wydalać zbędny tłuszcz, dobrze jest pić dużo wody niegazowanej i herbatek ziołowych.

  • Oczyść skórę

    Oczyść skórę

    Poprawne oczyszczanie skóry to podstawa pozbycia się problemów z nią. Nie można czyścić jej tylko żelem. Tonik, żel do mycia, tonik łagodzący podrażnienia to podstawa, jeżeli chce się pozbyć wągrów. Wszytko to powinno być dobrane do typu skóry, aby nie pojawiały się reakcje alergiczne. Po oczyszczeniu wieczornym można dwa razy w tygodniu stosować peelingi. Żeby nie doszło do przenoszenia się infekcji, najlepiej stosować peelingi enzymatyczne.

  • Paski na nos

    Paski na nos

    Nos i broda to najczęstsze miejsca atakowane przez wągry. Skutecznym sposobem pozbycia się z nich czarnych kropek są specjalne, sprzedawane w drogeriach, paski na nos. Przykleja się je, lekko nawilżone, do miejsca z wągrami i po piętnastu minutach ściąga. Zabieg wymaga powtarzania przez jakiś czas, ponieważ jeden nie usuwa wszystkich zanieczyszczeń.

  • Parówka oczyszczająca

    Parówki ziołowe to nie przeżytek. Ziołowe napary wpływają oczyszczająco i łagodząco na skórę. Można do ich przygotowania wykorzystać rumianek, miętę i inne zioła. Najlepiej przed jej wykonaniem zrobić peeling, dzięki czemu skóra lepiej wchłonie odżywczy napar. Po dziesięciu minutach parówki można delikatnie wycisnąć wągry, uważając, żeby nie zakazić zdrowych miejsc skóry, a następnie przemyć tonikiem.

  • Herbatka z bratka

    Zioła można stosować nie tylko do nacierania twarzy, lecz także od wewnątrz. Picie herbaty z bratka ma działanie przeciwpryszczowe i przeciwwągrowe. Jest to oczywiście dodatek do różnych metod oczyszczania twarzy, lecz po wypiciu porcji można przetrzeć twarz torebką po herbacie, usuwając nadmiar łoju.