Jak założyć ogród zgodnie z zasadami feng shui?

Opiekun artykułu: chura
Advertising
Jak założyć ogród zgodnie z zasadami feng shui?

Jak założyć ogród zgodnie z zasadami feng shui?

Zakładasz ogród wokół nowo wybudowanego domu? A może planujesz dokonać zmian w tym, który już istnieje? Marzy Ci się odświeżenie otoczenia, stworzenie czegoś nowego, wniesienie w ogrodową przestrzeń pozytywnej energii? Dobrym rozwiązaniem może być dla Ciebie zastosowanie przy aranżacji i projektowaniu tejże przestrzeni zastosowanie zasad feng shui. Tchną one nowe, zupełnie inne życie w omawiany tutaj teren. Przeczytaj poniższy artykuł, aby poznać kilka trików i możliwości, które pozwolą Ci na zastosowanie podstawowych zasad filozofii feng shui w ogrodzie. Nie musisz zastosować ich wszystkich, ale warto spróbować wprowadzić choćby pojedyncze zmiany.

Advertising
Advertising
  • Wielkość ogrodu i najpotrzebniejsze rzeczy

    Wielkość ogrodu i najpotrzebniejsze rzeczy

    Co najważniejsze, wielkość ogrodu nie ma tutaj żadnego znaczenia. Zasady feng shui możemy dostosować praktycznie do każdej powierzchni. Oczywiście dobrze, jeśli Twój dom otacza wielki ogród, jednakże i w mniejszym z powodzeniem dokonasz czegoś ciekawego. Co będzie Ci najbardziej potrzebne? Oczywiście wszystkie te narzędzia, dzięki którym zaprojektujesz feng shui w domu. Pamiętaj, że ogród jest przecież jego przedłużeniem! W pozyskaniu pozytywnej energii pomoże Ci przede wszystkim znajomość zależności pomiędzy wodą, ziemią, ogniem, metalem i drzewem.

  • Pracujemy nad poszczególnymi elementami

    Pracujemy nad poszczególnymi elementami

    Zabierzmy się teraz do zmian, dokonywanych w poszczególnych elementach. Warto wiedzieć np., że północno wschodnia część ogrodu odpowiada za rozwój osobisty, tak więc powinniśmy w niej wzmocnić elementy feng shui spod znaku ziemi. Może to być zatem idealnie miejsce na ogród medytacyjny z elementami skalnymi. Z kolei południowy wschód to doskonałe miejsce na usadowienie elementów związanych z wodą. Odpowiada on za pieniądze i obfitość. Z kolei wschód to zdrowie i rodzin, a północ to kariera i życiowa ścieżka. Planując ścieżki, zadbaj o to, aby nie przecinały się one pod kątem prostym, ale zakręcały łagodnie. Dzięki temu pozytywna energia będzie mogła przepływać swobodnie. Dróżki powinny się wić i falować, ponieważ w przyrodzie nie ma idealnie prostych linii. A cała filozofia feng shui zakłada przecież maksymalną zgodę z przyrodą i środowiskiem naturalnym.

  • Dekoracje i dodatki

    Dekoracje i dodatki

    Zasady feng shui zastosować można także w dobieraniu poszczególnych dodatków. Idealna będzie fontanna ogrodowa ze złotymi dzwoneczkami. Odpowiada ona feng shui dobrobytu na południowym wschodzie ogrodu. Natomiast umieszczona w południowej części figura metalowego żółwia zadba o odpowiednią opiekę, wsparcie i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny. Część zachodnia odpowiada z kolei za kreatywność i energię dziecięcą – jest to zatem miejsce, w którym powinien się znajdować plac zabaw dla naszych pociech czy np. piaskownica. Koniecznym punktem w naszym ogrodzie powinny być dzwoneczki wietrzne – możemy je zakupić w różnych formatach i wykonane z wielu odmiennych materiałów – nie tylko metalu, ale także i drewna. Graj kolorami – one także generują pozytywną energię. Ogród feng shui nie musi być tylko w odcieniach zieleni.