Meble ogrodowe a styl minimalistyczny - jakie wybrać dodatki?

Opiekun artykułu: mwieteska
Advertising
Meble ogrodowe a styl minimalistyczny - jakie wybrać dodatki?

Meble ogrodowe a styl minimalistyczny - jakie wybrać dodatki?

Obecnie minimalizm jest niesamowicie modny. Jego popularność wynika głównie z tego, że doskonale łączy funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Ten styl wykorzystuje się nie tylko podczas aranżowania wnętrz, ale również w trakcie projektowania ogrodów. Na co jednak konkretnie powinno się zwracać uwagę, aby uzyskać pożądany efekt?

Advertising
Advertising
 • Odpowiedni dobór mebli ogrodowych

  Minimalistyczne meble ogrodowe charakteryzują się przede wszystkim:

  klasycznymi, geometrycznymi formami, jakie bazują na prostych liniach i kształtach, a zarazem nie posiadają zbędnych ozdób,

  wysoką funkcjonalnością, opierającą się na łatwości w przenoszeniu i dopasowywaniu do większości aranżacji,

  wykonaniem z naturalnych, odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów, takich jak bambus, drewno czy też rattan,

  stonowanymi, neutralnymi kolorami, przeważnie czernią, beżem, szarością lub bielą,

  brakiem przesadnych zdobień i nadmiaru wzorów.

  Tego typu wyposażenie jest na tyle popularne, że cechuje je bardzo szeroka dostępność. Meble ogrodowe, charakteryzujące się minimalizmem, da się z łatwością znaleźć zarówno w sklepach internetowych, jak i w punktach stacjonarnych. Wszystko zależy od tego, który sposób kupowania się preferuje.

 • Minimalistyczne krzesła ogrodowe

  Jednymi z ważniejszych mebli, jakie umieszcza się na zewnątrz, są krzesła ogrodowe. Dzięki nim można bowiem usiąść i odpocząć, a także zjeść posiłek na dworze w komfortowych warunkach. Aby cechowały się jak najwyższą funkcjonalnością, powinny zostać wyprodukowane z materiałów odpornych na szkodliwe działania czynników atmosferycznych oraz wpływ promieniowania UV. Ponadto warto wybierać modele łatwe w czyszczeniu, co znacznie ułatwi prace porządkowe. Meble ogrodowe są bowiem szczególnie narażone na rozmaite zanieczyszczenia, a przecież nikt nie lubi poświęcać zbyt dużo wolnego czasu na sprzątanie.

  Minimalistyczne krzesła cechują się przede wszystkim stonowaną kolorystyką oraz brakiem niepotrzebnych zdobień. Egzemplarze wykonane z drewna prezentują się niezwykle elegancko, aczkolwiek wymagają regularnej impregnacji, celem zachowania wszystkich walorów użytkowych. Modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych nie generują tego typu problemów, ale ich estetyka nie każdemu odpowiada. Warto więc kierować się przy wyborze swoim indywidualnym gustem, pamiętając jednocześnie o stylu, w jakim planuje się utrzymać aranżację.

 • Dopasowanie to podstawa

  Aby uzyskać minimalistyczny wystrój swojego podwórka, warto zdecydować się na zestawy ogrodowe. Kiedy wszystkie meble doskonale do siebie pasują, to aranżacja zaczyna prezentować się o wiele bardziej harmonijnie, a zarazem spójnie. Samemu potrafi być niekiedy dosyć ciężko dobrać poszczególne elementy tak, aby idealnie się ze sobą komponowały. Takie rozwiązanie pozwala więc zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ da się dzięki niemu zakupić całe wyposażenie za jednym razem.

  Trzeba oczywiście przy tym pamiętać, że minimalizm polega głównie na zapewnieniu funkcjonalności.W związku z tym wielkość zestawu ogrodowego musi pasować do powierzchni, na jakiej planuje się go umieścić. Im mniejsze podwórko, tym mniejszą liczbę mebli powinno się zakupić, aby go przez przypadek nie zagracić. Ma on bowiem służyć przede wszystkim do wypoczynku na świeżym powietrzu, a najlepiej odpoczywa się w czystej, uporządkowanej przestrzeni.

X