Jak skutecznie radzić sobie z alergią na spermę partnera?

Opiekun artykułu: piotrstrzecki
Advertising
Jak skutecznie radzić sobie z alergią na spermę partnera?

Jak skutecznie radzić sobie z alergią na spermę partnera?

Alergia na spermę partnera, a dokładniej na białko, które się w niej znajduje, może być bardzo uciążliwa. Nie jest ciężka, jednak skutecznie utrudnia życie seksualne oraz zadowolenie z niego, a w przyszłości może doprowadzić również do trudności z zajściem w ciążę. W związku z tym gdy tylko odczuwa się objawy mogące wskazywać na alergię, trzeba reagować.

Advertising
Advertising
 • Objawy alergii na spermę?

  Objawy alergii na spermę?

  Uczulenie na zawarte w spermie białko daje konkretne objawy, które często budzą zawstydzenie kobiet, przez co albo nie zgłaszają się one do lekarza, albo zgłaszają się zbyt późno. Nie należy zwlekać i gdy podczas stosunku lub po nim następuje ból, pieczenie, kłucie, świąd, upławy, zaczerwienienie oraz opuchlizna warg sromowych oraz ogólny dyskomfort w narządach rodnych, można założyć, że jest to reakcja alergiczna.

 • Test alergiczny

  Jeśli nie jest się przekonaną, że intensywne reakcje to wynik działania spermy, można przeprowadzić drobny test. Polega on na naniesieniu odrobiny spermy na nagą skórę, po czym należy odczekać chwilę. Jeśli pojawi się zaczerwienienie albo drobne wypryski, to znak, że ma się do czynienia z alergią.

 • Odpowiednia diagnoza

  Odpowiednia diagnoza

  Samodzielne stawianie diagnozy nie jest najlepsze, dlatego konieczne jest udanie się do lekarza w celu weryfikacji, czy podejrzenie alergii jest prawdziwe, czy też nieprzyjemne reakcje występują po kontakcie spermy z bakteriami, które znajdują się w pochwie lub w samej spermie.Lekarz przeprowadzi wywiad, wykona badanie, a następnie przepisze tabletki. Jeśli nie pomogą i po wykorzystaniu wszystkich reakcja nadal będzie występowała, to znak, że konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny.Dotyczy to badania spermy mężczyzny pod kątem znajdujących się w niej bakterii, a jeśli ich nie ma, wówczas wydawane jest skierowanie do alergologa.

 • Ochrona przed alergią

  Ochrona przed alergią

  Nawet jeśli lekarz przepisał środki farmakologiczne, dobrze jest włączyć w swoje współżycie prezerwatywy i korzystać z nich podczas każdego stosunku. Ułatwi to uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości. Staje się to problematyczne jedynie podczas planowania ciąży. Jednak i w takiej sytuacji można poradzić sobie, stosując inseminację domaciczną, czyli umieszczenie zapłodnionych jajeczek w macicy, dzięki czemu nie następuje kontakt spermy z pochwą.Na co dzień dobrze jest również mieć wsparcie w partnerze. Kobieta pod żadnym pozorem nie powinna myśleć, że reakcje organizmu są jej winą, że coś jest z nią nie tak. Alergia nie jest niczyją winą. W związku z tym mężczyzna powinien zadbać o komfort partnerki podczas stosunku oraz zrozumieć, że czasami w wyniku powikłań związanych z uczuleniem może nie mieć ochoty na zbliżenie.

X