Jak przyrządzić łososia z pesto?

Opiekun artykułu: rolandku
Wymagany czas: 40 min.
Advertising
Jak przyrządzić łososia z pesto?

Jak przyrządzić łososia z pesto?

Przygotowanie łososia tak, żeby stał się wyjątkowym daniem, to coś więcej niż tylko przypieczenie go w piekarniku albo na patelni. Podanie ryby z dodatkiem pesto sprawia, że smak zmienia się na ciekawszy i ma się w jadłospisie nowe danie, którym można pochwalić się na kolacji z przyjaciółmi oraz rodziną. Oto sprawdzony przepis na rybę w wyjątkowym stylu.

Advertising
Advertising
 • Potrzebne składniki spożywcze

  Potrzebne składniki spożywcze

  Aby wykonać oryginalne danie z łososia, niezbędne jest przygotowanie kilku świeżych składników spożywczych, w tym:

  * 1 kg filetu z łososia,

  * 2 cytryn,

  * 1,5 szklanki pesto,

  * 1/2 szklanki białego wina,

  * oliwy z oliwek.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Blachę do pieczenia wyłożyć folią do pieczenia i posmarować oliwą z oliwek, aby ryba nie przybierała. Kawałki filetów układać na blasze. Skropić wszystkie kawałki świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny oraz podlać winem. Pozostawić do zamarynowania na 15 minut. Przed polaniem warto sprawdzić, czy w rybie nie ma ości, poprzez naciśnięcie na każdy kawałek palcem.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Piekarnik rozgrzać do temperatury 180 stopni Celsjusza. Każdy kawałek zamarynowanego w winie filetu rybnego pokryć cienką warstwą pesto, np. z bazylii. Pesto powinno przykrywać całą powierzchnię łososia.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Zacząć piec rybę i piec ją przez 8 – 10 minut – w razie potrzeby nieco dłużej. Pod wpływem pieczenia płatki łososia powinny oddzielać się od siebie, a mięso powinno przestać być przezroczyste. Pod wpływem pieczenia pesto powinno stać się brązową skorupką. Gdy całość dojdzie do takiego stanu, wyjąć rybę z pieca, odstawiając do przestygnięcia na 3 – 4 minuty. Po tym czasie dodatkowo skropić rybę sokiem z cytryny, a resztę cytryny pokroić na plasterki i ułożyć je na łososiu. Tak przygotowane danie podawać na obiad i delektować się jego delikatnym smakiem.

X