Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Opiekun artykułu: annwil
Advertising
Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Jak pozbyć się nieświeżego oddechu?

Brzydki oddech potrafi znacznie uprzykrzyć życie każdemu. Skrępowanie związane z zapachem, z niepokojem, że ktoś poczuje i zacznie negatywnie oceniać, niepokój, czy to nie zapowiedź poważnej choroby, nieraz potrafią zburzyć spokój życia codziennego. Uwolnienie się od tego problemu wiąże się z ustaleniem, jaka jest jego przyczyna, jeżeli są nią psujące się zęby, wówczas trzeba iść do dentysty, jeśli zęby są zdrowe, a oddech nadal kiepski, można spróbować go poprawić, stosując domowe metody.

Advertising
Advertising
 • Myj zęby

  Myj zęby

  Odpowiednie mycie zębów to podstawa. Niekoniecznie trzeba myć je po każdym, nawet najmniejszym posiłku, jednak rano i wieczorem to konieczność. Dzięki temu zęby są odświeżone, a jama ustna dłużej zachowuje świeżość. Najlepsze efekty daje przynajmniej dwuminutowe mycie zębów. Zbyt krótkie nie pozostawi tak dobrych efektów, niezależnie od tego, jakiej pasty będzie się używało. Dobrze jest w trakcie mycia przemyć również język, na którym osiadają liczne bakterie, które mogą mieć niekorzystny wpływ na szkliwo zębów oraz na nie same.

 • Z gumą do żucia

  Z gumą do żucia

  Najprostszy sposób na to, żeby odświeżyć oddech, to guma do żucia. Miętowe, mocno miętowe, a nawet owocowe, wybór w sklepach jest bardzo duży. Ze względu na najlepsze możliwości odświeżające lepiej jest wybierać miętowe, które zapewniają komfort na dłużej. Większość gum do żucia nie zawiera już cukrów, a dodatkowo ma działanie przeciwdziałające próchnicy. Żucie po posiłku zapewnia taki sam efekt jak mycie zębów, co jest bardzo przydatne w chwilach, kiedy nie ma możliwości umycia ich w inny sposób.

 • Pietruszka

  Pietruszka

  To nie tylko dodatek do zup, ale przydatny środek na zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Zawarty w pietruszce chlorofil sprawia, że łatwiej odzyskać świeży oddech i jednocześnie ochronić zęby przed próchnicą. Dodatkowo, pietruszka świetnie sprawdza się po jedzeniu o intensywnym zapachu oraz na kacu, kiedy ma się w ustach nieprzyjemny, alkoholowy zapach. Niektórzy dentyści zalecają płukanie jamy ustnej naparem z pietruszki, co może pomóc tym, którzy nie lubią jej jeść.

 • Płukanki dla zębów

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele można zdziałać płukankami. Nawet przepłukanie ust wodą daje dobre efekty, ponieważ usuwa zalegające w jamie ustnej resztki jedzenia, które psując się, psują i zięby. Poza wodą można korzystać jeszcze z płukanek ziołowych, które mają o wiele więcej właściwości leczniczych, a jednocześnie odświeżają oddech. Nie muszą to być skomplikowane specyfiki, bardzo często wystarczy płukanie szałwią. Jednak jeżeli dla kogoś to za mało, wówczas można w aptece poprosić o płukanki z różnych ziół. Nie są one drogie, za to robione na miejscu przez farmaceutę. Mają właściwości odświeżające oraz odkażające, dlatego dobrze jest stosować je przy infekcjach związanych z dziąsłami oraz przy początkach przeziębień, często wiążących się z osłabieniem odporności dróg oddechowych, do których jama ustna również należy.

X