Jak pozbyć się przykrego zapachu z butów?

Opiekun artykułu: vegoku
Advertising
Jak pozbyć się przykrego zapachu z butów?

Jak pozbyć się przykrego zapachu z butów?

Potliwość stóp jest bardzo dużym problemem wielu osób. Wiąże się to z dużym skrępowaniem podczas zdejmowania obuwia, gdy udajemy się do znajomych do domu. Z naszych butów uwalnia się wtedy niemiły zapach, który roznosi się po całym mieszkaniu. Przede wszystkim, walkę z brzydkim zapachem z butów powinniśmy rozpocząć dla własnego zdrowia. Wewnątrz butów rozmnażają się bowiem bakterie, które nie wpływają dobrze na nasze stopy. Poniżej przedstawiamy kilka porad, jak walczyć z nieprzyjemnym zapachem powstającym w naszych butach.

Advertising
Advertising
Czego potrzebujesz:

spray

zamrażalnik

worek plastikowy

Warto zapamiętać:

Pamiętaj, aby nie przechowywać butów zbyt długo w zamrażalniku. Mogą wtedy ulec zniszczeniu.

 • Jakie buty kupować?

  Jakie buty kupować?

  Gdy masz problem z brzydko pachnącymi butami, powinnaś dużą uwagę przykładać do rodzaju obuwia, które kupujesz. Przede wszystkim, wybieraj obuwie z dobrą wentylacją. Stopy w takich butach nie pocą się aż tak intensywnie. Wybieraj buty lekkie, przewiewne. Decyduj się jedynie na takie, które są dostosowane do warunków pogodowych, jakie w danej chwili panują na zewnątrz. Do butów sportowych i pełnych zakładaj bawełniane skarpety. Wchłaniają one w znakomity sposób pot ze stóp. Przykry zapach powstaje zazwyczaj wskutek kontaktu stopy ze sztucznym tworzywem, z którego wykonane są złej jakości skarpety.

 • Środki do walki z przykrym zapachem

  Środki do walki z przykrym zapachem

  Nie myśl, że tylko ty borykasz się z problemem brzydko pachnących butów. Takich osób jest więcej. Dlatego też jest kilka sposobów, które pomagają w zwalczaniu tego wstydliwego problemu. Możesz oczyścić buty i pozbyć się przykrego zapachu dzięki sodzie oczyszczonej. Przed nałożeniem butów wsyp do nich sodę. Pamiętaj, aby mieć wtedy na stopach skarpety bawełniane. Możesz również taką samą czynność wykonać wieczorem, po powrocie do domu. Wsyp sodę oczyszczoną do butów i pozostaw na kilka minut. Przykry zapach po chwili zniknie.

  W sklepach dostępne są również specjalne spraye do butów, pozwalające na usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

 • Sposoby na walkę z brzydkim zapachem

  Sposoby na walkę z brzydkim zapachem

  Jednym ze sposobów walki z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z butów jest umieszczanie ich w suchym i ciepłym miejscu. W takich warunkach bakterie znajdujące się wewnątrz obuwia nie będą miały warunków do rozmnażania się. Buty powinny pozostać w takim miejscu przez 24 godziny, zanim założysz je na nogi. Kup kilka par butów, abyś nigdy nie zakładał tej samej pary dzień po dniu. Buty zdążą wywietrzeć, znikną rozwijające się w nich bakterie oraz brzydki zapach.

  Możesz również włożyć buty do zamrażarki. Przed tą czynnością, opakuj je w plastikowy worek i bardzo dokładnie go zamknij. Tak przygotowane buty włóż do zamrażarki na 2 godziny. Przykry zapach szybko zniknie.