Jak leczyć ból za pomocą soli?

Opiekun artykułu: awilk
Advertising
Jak leczyć ból za pomocą soli?

Jak leczyć ból za pomocą soli?

Nikt nie lubi bólu, więc nic dziwnego, że każdy stara się mu zaradzić tak, jak może. Są na to różne sposoby, zarówno farmakologiczne, jak i naturalne. Jednym z naturalnych, choć zaskakujących dla niektórych, są okłady z soli. Można nimi leczyć kilka uciążliwych dolegliwości.

Advertising
Advertising
  • Podgrzewanie soli

    Podgrzewanie soli

    Zanim przejdzie się do wykonywania okładów, należy podgrzać sól. Jest to podobne do podgrzewania ziaren guarany, które wykorzystywane są do zwalczania cellulitu. Wystarczy przygotować 1/2 kilograma soli oraz garnek. Trzeba pamiętać, że nie powinien być to garnek emaliowany.Sól wsypać do naczynia i zacząć podgrzewać. Podgrzanie powinno być bardzo mocne, ponieważ sól powinna być gorąca, a nie letnia. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury sól przesypać do woreczka, lnianego albo bawełnianego, który można zawiązać, żeby sól się nie wysypała.

  • Na zatoki

    Na zatoki

    Ból zatok to bardzo uciążliwy ból, który skutecznie utrudnia życie. Często tabletki to za mało i zanim pod ich wpływem dolegliwość zniknie, warto dodatkowo je wspomóc. Takim wspomaganiem są okłady z soli. Po przygotowaniu woreczka z ciepłą solą należy położyć go delikatnie na czole, lekko powyżej brwi. Najlepiej jeśli woreczek obejmuje również skronie. Kojące ciepło będzie pomagało w zwalczaniu bólu. Tak samo można postąpić przy bólach głowy oraz migrenach. Zamiast kłaść woreczek bezpośrednio na skórę, można owinąć go cienkim ręcznikiem i położyć na głowę w taki sposób. Przy bólach głowy dobrze sprawdza się położenie sobie okładu na karku.

  • Na mięśnie

    Zakwasy po treningu, bóle mięśni po dźwiganiu ciężkich rzeczy, a nawet bóle kręgosłupa można złagodzić przy pomocy gorącej soli. Trzeba jednak uważać, żeby się nie poparzyć. Oznacza to, że najpierw najlepiej położyć na danym miejscu złożony kilka razy ręcznik i dopiero na nim ułożyć woreczek z solą. Nie trzeba trzymać go długo, wystarczy 10 – 15 minut. Można powtórzyć 2 – 3 razy dziennie, w zależności od intensywności bólu.

  • Na brzuch

    Na brzuch

    Obolały brzuch również można leczyć solą. Wystarczy postąpić tak, jak w przypadku bólów mięśni. Położyć na ciele ręcznik, a dopiero na nim woreczek z solą.

    Taki sam sposób może być stosowany również w przypadku bóli menstruacyjnych. Delikatne rozgrzanie podbrzusza przyniesie ulgę przy bolesnych skurczach macicy.

  • Na rozgrzanie

    Na rozgrzanie

    Ciepła sól w woreczku może być idealnym sposobem na to, żeby rozgrzać zmarznięte ciało. Przydaje się zarówno w czasie przeziębień, jak i zimą, kiedy łatwo o wychłodzenie organizmu. W takiej sytuacji najlepiej położyć woreczek z ciepłą solą na krzyżu, dzięki temu nie marzną przede wszystkim dłonie oraz stopy.