Domowy peeling enzymatyczny – jak wykonać?
Domowy peeling enzymatyczny – jak wykonać?
Nie każdy może używać popularnych gruboziarnistych peelingów. Dla wielu osób to gotowy sposób na podrażnienie skóry. W takiej sytuacji znacznie lepszy jest peeling enzymatyczny. Można znaleźć go w sklepach, chociaż bywa to trudniejsze niż znalezienie innych peelingów, jak również można zrobić go samemu, co jest całkiem proste.
Jakich składników potrzeba?
Peeling enzymatyczny można zrobić w domu, jeżeli wcześniej zbierze się wszystkie niezbędne składniki, w tym:
* 1 szklankę kawałków ananasa,
* 1/2 szklanki papai,
* 2 łyżki miodu.
Zarówno ananas, jak i papaja powinny być świeże. Owoce z puszki nie dadzą takiego dobrego efektu, zwłaszcza że zawierają dużo cukru.Etap pierwszy
Ananasa pozbawić skórki oraz zielonych liści, wydrążyć twardy środek i pokroić owoc na plasterki. Pokroić je na kawałki i wypełnić nimi szklankę. To, co zostało, można z powodzeniem zjeść, ponieważ ananas jest pełen witamin.
Etap drugi
Papaję obrać ze skórki i posiekać miąższ na kawałki. Odmierzyć odpowiednią ilość i wrzucić do blendera. Dodać ananasa oraz miód – najlepiej, aby był płynny – po czym wszystko razem zmiksować na papkę.
Zasady stosowania
Przed nałożeniem peelingu na twarz należy dokładnie oczyścić ją żelem do mycia twarzy oraz tonikiem. Dopiero po tym zabiegu nanieść na skórę delikatną masę. Lekko rozmasować okrężnymi ruchami, cały czas omijając okolice oczu i ust. Pozostawić na 5 – 8 minut, po czym zmyć letnią wodą i posmarować twarz kremem nawilżającym. Stosować raz w tygodniu.
Zalety peelingu ananasowego
Peeling odświeża i oczyszcza ze względu na dobroczynne działanie owoców egzotycznych. Trzeba jednak zachować szczególne środki ostrożności i stosując go po raz pierwszy, zdecydować się na trzymanie go na twarzy 2 – 3 minuty. Dzięki temu nie pojawi się podrażnienie.