Aktywne szukanie pracy (16)

  • Jak zdobyć pracę – porady i wskazówki

    Sytuacja na rynku pracy nie jest różowa. Można to zauważyć chociażby po emigracji Polaków za tak zwanym chlebem do Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii. Nie oznacza to jednak, że pracy w naszym kraju nie ma wcale. Wystarczy bowiem spojrzeć na liczne ogłoszenia pojawiające się na specjalnie przeznaczonych do tego portalach. Poszukuje się pracowników umysłowych i fizycznych, wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych, młodych i doświadczonych wiekiem oraz stażem. Znalezienie dobrej pracy, odpowiadającej naszym wymaganiom, również tym finansowym, nie jest łatwym zadaniem, ale nie należy też do gatunku rzeczy niemożliwych. Zresztą, przekonaj się sam. Poniżej zajdziesz kilka ciekawych i przydatnych wskazówek, które z pewnością pomogą ci znaleźć pracę. Zapraszam! Czytaj więcej »

    kasiulek

  • Jak zostać pilotem wycieczek?

    Zawód pilota wycieczek daje niewątpliwie ciekawe możliwości, bowiem praca polega po części na podróżowaniu. Dla miłośników zwiedzania najróżniejszych zakątków świata jest to nie lada gratka. Nie dość, iż mamy możliwość darmowego podróżowania, to na dodatek nam za to płacą. No, może nie wygląda to do końca tak różowo, bowiem przecież należy do nas wiele obowiązków, a także odpowiedzialność za uczestników wycieczki, ale i tak można czerpać z tego wiele pozytywnych chwil. Jak takim pilotem wycieczek zostać? Czytaj więcej »

    kundzia

  • Jak znaleźć pracę swoich marzeń?

    Praca-marzenie dla większości z nas to praca z dobrym wynagrodzeniem, możliwością rozwoju oraz pozwalająca mieć czas dla rodziny. Wymarzona praca to również taka, gdzie mamy możliwość pracowania w zgranym zespole, gdzie panują dobre relacje. Ponadto życzyłoby się sobie jeszcze dobrego szefa. Czy są to marzenia ściętej głowy? Czytaj więcej »

    goklub

  • Jak zdobyć pracę po czterdziestce?

    W dobie wykorzystywania studentów, którzy są zmuszeni do pracy za grosze, znalezienie pracy przez osobę po czterdziestce wcale nie jest takie łatwe. Nie dość, że wiele firm preferuje młody zespół, to na dodatek uważa się, iż osoby starsze dużo wolniej opanowują nowe obowiązki, szczególnie jeśli dotyczą one nowoczesnych technologii. Istotnie, jest tak w wielu przypadkach, bowiem większość osób w tym wieku niechętnie podchodzi do kwestii rozwoju osobistego, ale najwyższy czas to zmienić. Jeśli jesteś ambitnym człowiekiem w kwiecie wieku, to nie daj spisać się na straty. Stosując się do poniższych punktów, możesz pokazać wszystkim, że jeszcze wiele możesz od siebie dać. Do dzieła! Czytaj więcej »

    farion

  • Jak sobie dorobić do pensji?

    Wszystko wokół drożeje i pensja coraz szybciej wypływa ci z kieszeni? Nie martw się, nie jesteś jedyną osobą, której dotyczy ten syndrom. Kto z nas nie chciałby mieć więcej pieniędzy. Rosnące wydatki przy braku podwyżek w pewnym momencie będą skutkować tym, iż coraz trudniej będzie zdecydować, z czego w danym miesiącu zrezygnować, by wystarczyło pieniędzy do końca miesiąca. Owszem, niby mógłbyś poprosić szefa o podwyżkę, jednak chyba wszyscy wiemy, jak to z takimi prośbami bywa. Jest za to inne rozwiązanie. Dorobienie sobie dodatkowych pieniędzy. Często nie trzeba wcale poświęcać wiele czasu, a można zyskać całkiem ładną sumkę, która z pewnością się przyda. Kto wie, być może uda ci się dzięki temu zarobić drugą pensję? Do odważnych świat należy. I pracowitych, rzecz jasna. Czytaj więcej »

    pelka

  • W jaki sposób się przekwalifikować?

    Niestety, nie wszystkie zawody są wieczne. Sytuacja na rynku zmienia się z roku na rok i czasem trzeba liczyć się z tym, że nasze kwalifikacje mogą nie zagwarantować nam żadnej pracy, choć jeszcze kilkanaście lat wcześniej byliśmy rozchwytywani. Nie można mieć do nikogo pretensji, że nie ma dla nas pracy. Jeśli już, to do siebie, że nie zadbaliśmy o jakąś alternatywę na wszelki wypadek. Prawda jest brutalna, ale to, że nie ma dla nas miejsc pracy, to wcale nie jest wina rządu ani nikogo innego. Po prostu przestaliśmy być potrzebni i czym szybciej sobie zdamy z tego sprawę, tym lepiej. Co na to poradzić? Przekwalifikować się. Taki jest prawidłowy porządek rzeczywistości. Miejsca pracy nie będą powstawać pod nasze umiejętności, to całkowite zaprzeczenie praw kierujących rynkiem, z którymi nie sposób walczyć. To my powinniśmy się przystosować do dostępnych miejsc pracy. Jak to zrobić i skutecznie się przekwalifikować?

    Czytaj więcej »

    rahim

  • Jak wybrać idealną pracę dla miłośnika zwierząt?

    Wybór własnej ścieżki kariery jest zadaniem, które czeka każdą wchodzącą w pełnoletniość osobę. I nie jest to zadanie łatwe. Z jednej strony chcielibyśmy mieć pracę dość łatwą oraz nie zajmującą, aby zapewnić sobie sporo sił i czasu na życie prywatne, a z drugiej marzy nam się zajęcie, które przyniesie nam satysfakcjonujące pieniądze. To nie zawsze da się połączyć i często musimy wybierać jedno z nich. Warto jednak pomyśleć o czymś, co związane jest z naszymi zainteresowaniami. Nie dość, że mamy o tym już całkiem pokaźną wiedzę, co z pewnością można uznać za duży atut, to na dodatek będziemy robić coś, co żywo nas interesuje i może przynieść wiele chwil radości. Jednym z takich zainteresowań, a raczej prawdziwym uczuciem, jest miłość do zwierząt. Jeśli jesteś psią mamą albo zdeklarowaną kociarą, to nie musisz spędzać każdego dnia w korporacyjnym boksie. Zajmij się czymś, co będzie ci bliższe. Gdzie takiej pracy szukać?

    Czytaj więcej »

    monludki

  • Jak znaleźć pracę, kiedy nie ma się doświadczenia?

    Proces szukania pracy zaraz po skończeniu szkoły średniej, zdaniu matury lub też uzyskaniu dyplomu na uczelni wyższej nie należy do najłatwiejszych, jednak wcale nie jest niemożliwe, by osiągnąć sukces. Największą przeszkodą, rzecz jasna, może okazać się brak doświadczenia, gdyż samo wykształcenie czy też ukończenie klasy o danym profilu nie jest dla pracodawcy żadną gwarancją, iż poradzisz sobie z zadaniami powierzonymi ci w zakładzie pracy. Jednak i bez doświadczenia można znaleźć się na dobrym stanowisku, jeśli tylko się postarasz. Oto wskazówki oraz porady, które z całą pewnością ci w tym pomogą.

    Czytaj więcej »

    letta

  • Praca sezonowa – jak nie dać się oszukać?

    Praca sezonowa, najczęściej odbywająca się w miesiącach czerwiec – wrzesień, to doskonała propozycja dla uczniów oraz studentów, którzy chcieliby sobie trochę dorobić i odłożyć na wakacyjny wyjazd, kurs prawa jazdy, utrzymanie w roku akademickim czy też na inne potrzeby. Niestety, praca sezonowa, ta krajowa czy też zagraniczna, może również wiązać się z wyzyskiwaniem oraz oszukiwaniem młodych ludzi. Należy więc przy jej szukaniu bardzo uważać, by nie dać się nabrać na trefne propozycje. Jak skutecznie i bezpiecznie szukać wakacyjnego zarobku? Ten artykuł ci w tym pomoże.

    Czytaj więcej »

    aldona

  • Jak zaraz po studiach być atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy?

    Kryzys studiowania trwa od kilku lat. Coraz częściej mówi się o polskich uczelniach wyższych, iż kształtują osoby bezrobotne, bez żadnych kwalifikacji, doświadczenia czy umiejętności. Nie tego zapewne spodziewają się absolwenci szkół średnich, kiedy zdają maturę i rekrutują się na wymarzone kierunki. Jednak zamiast rozkładać ręce i biadolić, że dobra praca nie leży na ulicy lub nie czeka za rogiem, należy zacząć kreatywnie myśleć i wziąć sprawy w swoje ręce. Stań się atrakcyjnym kandydatem zaraz po studiach! Ten artykuł z pewnością ci w tym pomoże.

    Czytaj więcej »

    zacieszek

  • Jak można zostać freelancerem?

    Freelancer to angielskie określenie pracownika, którego w Polsce nazywamy nie inaczej jak wolnym strzelcem. Wolnymi strzelcami mianuje się te zawody, w których pracuje się nie na etat, ale na poszczególne zlecenia czy projekty, często bez potrzeby wychodzenia z domu. Freelancerami mogą być fotograficy, dziennikarze, coprywriterzy, graficy i informatycy komputerowi czy też tłumacze. Jeśli masz dość pracy w korporacji, firmie, a także etatu i pracy od 8 do 16, możesz spróbować swoich sił jako freelancer. Jak nim zostać? Przeczytaj poniżej przedstawione wskazówki.

    Czytaj więcej »

    bobik

  • Utrata pracy – co robić dalej?

    Utrata pracy to bardzo nieprzyjemne doświadczenie, zwłaszcza jeśli nie odeszliśmy na własne życzenie, a zwolniono nas. Bywa, że jest nam trudno się z tym pogodzić, szukamy w sobie winy, zastanawiamy się, gdzie popełniliśmy błąd oraz co robić dalej. Negatywne myślenie o sobie samym oraz o swoich kompetencjach i umiejętnościach wcale nie ułatwia nam zadania. Postaraj się nie załamywać, ponieważ nawet nie spodziewasz się, że utrata pracy może być początkiem czegoś nowego oraz lepszego. Co powinieneś robić dalej? Koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki i zainspiruj się nimi. Powodzenia!

    Czytaj więcej »

    wirag

Popularne tagi
  • kwalifikacje
  • praca dorywcza
  • cv
  • praca po studiach
  • wolny strzelec
  • co robić na bezrobociu
  • praca bez etatu
  • praca sezonowa
  • wyjazd
  • kariera
  • pieniądze
  • praca marzenie
  • jak znaleźć pracę
  • przewodnik
  • szukanie pracy po studiach
  • bezrobocie
  • jak zostać freenalcerem
  • jak się zabrać do szukania pracy
  • jak znaleźć pracę bez doświadczenia
  • organizacja wycieczki
  • jak szukać pracy sezonowej
  • staż
  • wymarzona praca
  • podróże
  • hobby