Jak nie załamać się po utracie pracy?

Opiekun artykułu: bugis
Advertising
Jak nie załamać się po utracie pracy?

Jak nie załamać się po utracie pracy?

Utrata pracy to nic przyjemnego. Sam fakt, iż nie sprawdziliśmy się na danym stanowisku, pozwala nam myśleć, iż do niczego się nie nadajemy, przez co obniżamy swoją samoocenę. Nie tak trudno jest więc wpaść w depresję po tym, jak szef podziękuje nam za współpracę, szczególnie wtedy, gdy zrobi to w niewybredny sposób. Oprócz myśli związanych z tym, iż właśnie nie sprawdziliśmy się w danym miejscu, ciąży na nas widmo bezrobocia oraz troski o finanse. Nie wiemy, co ze sobą zrobić i jak dalej potoczy się nasze życie. Z podobnymi myślami codziennie boryka się wiele osób, które już po krótkim czasie stają na nogi i przekuwają tę porażkę w zwycięstwo. Jak tego dokonać?

Advertising
Advertising
 • Otwórz się przed znajomymi i bliskimi

  Oczywiście nie można tutaj mieć na myśli nieustającego jęczenia i użalania się nad sobą, bo takim zachowaniem jedynie zrazisz do siebie ludzi. Chodzi tutaj o coś znacznie ważniejszego. O to, abyś nie tłumiła w sobie wszelkich emocji i nie próbowała radzić sobie ze wszystkim sama. Opowiedz bliskiej ci osobie o sytuacji, która cię spotkała, oraz o tym, jak się z tym czujesz, a na pewno uzyskasz pomoc z jej strony. Musisz tylko dać im ludziom na to szansę. Nie ma nic złego w tym, że zostaliśmy zwolnieni. To dość powszechne w dzisiejszych czasach i na pewno każdy to zrozumie.

 • Pomyśl o tym, że zmieniasz życie na lepsze

  Pomyśl o tym, że zmieniasz życie na lepsze

  Praca to ważna rzeczy, ale czy naprawdę było to dla ciebie miejsce idealne? Czy czułaś się tam najlepiej i nie potrzebowałaś żadnej zmiany? Z pewnością odpowiedź jest przecząca. Zdobywanie nowych doświadczeń przynosi korzyści oraz nowe możliwości, więc wykorzystaj to do tego, by znaleźć jeszcze lepszą pracę. Masz większe doświadczenie i wiesz znacznie więcej niż wtedy, gdy rozpoczynałaś utraconą pracę, prawda? To pozwoli ci na wynegocjowanie lepszych warunków w nowym miejscu.

 • Pozwól sobie odetchnąć

  Wiadomość o zwolnieniu z pracy to duży ciężar zrzucony na twoje barki, więc daj sobie czas, aby się go pozbyć. Zanim zabierzesz się za szukanie nowej pracy, wybierz się ze znajomymi na imprezę i pozwól sobie poczuć się dobrze. Nie przesadź jednak z alkoholem, gdyż możesz się wpędzić w przygnębienie oraz wyrzuty sumienia. Poświęć wieczór na zabawę w dobrym towarzystwie, a za poszukiwanie pracy zabierz się dopiero następnego ranka, pełna pozytywnej energii do działania.

 • Znajdź hobby

  Znajdź hobby

  Pamiętasz swoje marzenia, których nie mogłaś zrealizować, bowiem nie pozwalały ci na to obowiązki zawodowe? Czas to zmienić! Zacznij robić to, co planowałaś wcześniej. To idealny czas na samorealizację. Podczas szukania nowej pracy uwzględnij w tym wszystkim czas na zajęcia tylko dla siebie. Nie samą pracą człowiek żyje.

X