W jaki sposób zrobić opaskę z T-shirtu?

Opiekun artykułu: mariolla
Advertising
W jaki sposób zrobić opaskę z T-shirtu?

W jaki sposób zrobić opaskę z T-shirtu?

Ładna opaska nie służy obecnie tylko do przytrzymania włosów w odpowiedniej pozycji, żeby nie opadały. Jest ozdobą zarówno dla krótkich włosów, jaki dla długich, a do tego nie musi być gadżetem kupionym za duże pieniądze. Z powodzeniem można wykonać opaskę osobiście, używając do tego T-shirtu.

Advertising
Advertising
 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie opaski z koszulki nie musi być trudne, jeżeli ma się pod ręką wszystkie niezbędne do tego elementy, czyli:
  * T-shirt L albo XL,
  * nożyczki,
  * linijka.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wyprasowaną koszulkę położyć na macie do cięcia lub stole przykrytym starymi gazetami, żeby nie pociąć blatu. Zacząć nożyczkami ciąć równoległe paski z rękawów koszulki. Z każdej koszulki powinno się uzyskać 8 – 10 pasków.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Każdy z pasków zacząć naciągać, aż ich krawędzie znajdą się pod spodem w wyniku tego ruchu. Przymierzać paski do własnej głowy, aby mieć pewność, że pasują i nie będą uciskać. W taki sposób zwinąć i wymierzyć wszystkie maski, po czym ułożyć je jeden na drugim.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Złączone paski powinny mieć wszystkie szwy w jednym miejscu. Wybrać jeden z pasków i obwiązać nim szef, tworząc guz, wsunąć końcówkę paska w guz, który będzie jednocześnie zakrywał szwy i mocował całą opaskę w jedno. Po związaniu opaska jest gotowa do noszenia. Stanowi zarówno wygodną ozdobę, jak i element dekoracyjny na włosach.

X