Jak zawiązać apaszkę w kokardkę i nie tylko?

Opiekun artykułu: joystick
Advertising
Jak zawiązać apaszkę w kokardkę i nie tylko?

Jak zawiązać apaszkę w kokardkę i nie tylko?

Jeżeli lubisz nosić apaszki, chusty czy szale, dobrze wiesz, na ile sposobów można je zawiązać, by atrakcyjnie wyglądały. Są przecież świetnym dodatkiem do stroju, dodają elegancji, klasy i stylu. Jeżeli dopiero chcesz zacząć przygodę z apaszką na wiele sposobów, proponuję skorzystać z artykułu, bowiem aura za oknami sprzyja chusteczkowym wariacjom.

Advertising
Advertising
 • Na kokardkę

  Na kokardkę

  Do tego typu wiązania najodpowiedniejszy będzie cienki szal, mający co najmniej 120 cm długości. Szal załóż na szyję i skrzyżuj jego końce. Kolejno zawiąż pojedynczy luźny węzeł. Następnie ukształtuj jedno ucho kokardy, owiń drugim, zaciśnij węzeł i rozłóż jak najszerszą kokardę. Gotowe.

 • Kwiatowy pąk

  Takie zawiązanie uatrakcyjni bluzkę z większym okrągłym dekoltem. Chustę w kwadracie zwiń w pasek o szerokości około 3 cm. Jej końce zwiąż w węzeł. Uformuj ucho kokardy i owiń je drugim końcem chusty, aby powstała półkokardka. Dzięki temu powstanie kula, którą ukształtuj na wzór kwiatowego pąku.

 • Pierścień

  Aby zrobić z chusty czy apaszki pierścień wyglądający na szyi niczym biżuteria, zwiń chustę w pasek o szerokości około 4 cm. Na 1/3 długości paska luźno zawiąż supeł. Powieś pasek na szyi, wolny koniec przeciągnij przez środek supła. Końce zawiąż z tyłu na karku tak, by nie było ich widać na wierzchu ubrania.

 • Modny fular

  Ten przyda Ci się z pewnością do żakietu. Kwadratową chustę zwiń w pasek o szerokości około 3 cm. Następnie załóż go na szyję i zawiąż w supeł, gdzie jeden z końców będzie dłuższy od drugiego. Dłuższy koniec rozłóż szeroko i przełóż pod supłem. Opadające końce możesz związać od spodu na mały supełek.

 • Jak w chmurach

  Obłoczek z apaszki upiększy gładką bluzkę lub sweter. Rozłóż apaszkę na lewej stronie i zwiąż w niewielki supełek jej przeciwległe po przekątnej końce. Dwa pozostałe końce przeciągnij pod spodem supła i lekko zaciśnij. Załóż powstały obłoczek na szyję, wiążąc końce apaszki z tyłu.

 • Coś dla elegancji

  Szykowny wiatraczek przydaje się do ozdobienia koszulowych bluzek, płaszczy i żakietów. Apaszkę rozłóż na lewej stronie. Weź niewielką gumkę recepturkę do ręki i zwiąż nią zebrany w palce materiał na długości około 10 cm od rogu apaszki. Róg przeciwległy zwiń kolejno w pasek o szerokości około 2 – 3 cm. Między paskiem a zebranym gumką materiałem pozostaw wolne miejsce, około 7 cm. Apaszkę odwróć na prawą stronę, załóż na szyję i zawiąż jej końce.

X