Jak przygotować żel aloesowy?

Opiekun artykułu: agakuna
Advertising
Jak przygotować żel aloesowy?

Jak przygotować żel aloesowy?

Aloes jest jednym z najbardziej znanych środków pielęgnacyjnych. Co więcej, jest znany i stosowany od wieków, ponieważ doskonale sprawdza się zarówno w roli kosmetyku poprawiającego urodę, jak i przy leczeniu ran i podrażnień. Z tego powodu warto mieć w domu aloes w doniczce, żeby w każdej chwili móc przygotować przydatny żel aloesowy.

Advertising
Advertising
  • Zalety aloesu

    Zalety aloesu

    Zielone, mięsiste i pełne przezroczystego miąższu liście aloesu mają zaskakująco dużo zalet. Przede wszystkim poprawiają stan skóry. Mogą ją odświeżyć oraz pomóc w jej regeneracji poprzez przyśpieszenie procesu gojenia ran. Jest to pomocna właściwość nie tylko podczas leczenia trądziku, ale również przy owrzodzeniach oraz odleżynach. Dodatkowo aloes w postaci wyciągu do picia, soku lub wina wzmacnia odporność organizmu, chroniąc go przed chorobami. Ze względu na to, że aloes jest rośliną, którą łatwo uprawiać w domu, z powodzeniem można korzystać z jego licznych właściwości.

  • Skład toniku

    Skład toniku

    Przepisów na żel jest wiele, jednak warto wybrać taki, który nie wymaga długich przygotowań ani dużej ilości składników. Na domowe potrzeby bardzo dobrze sprawdza się kosmetyk przygotowany z:
    * 8 łyżek soku aloesowego,
    * 2 jaj,
    * 3 łyżek soku z cytryny,
    * 3 łyżeczek cukru,
    * 2 łyżek jogurtu naturalnego.
    Sok z cytryny z powodzeniem można zastąpić sokiem z limonki. W jednym i w drugim przypadku tonik będzie miał przyjemny, odświeżający zapach.

  • Wykonanie żelu

    Wykonanie żelu

    Przygotowanie żelu jest niezwykle proste. Sok aloesowy można zakupić w aptece lub przygotować samodzielnie w domu, jeżeli posiada się aloes w doniczce. Wówczas wystarczy wycisnąć go z miąższu zawartego w liściach. Sok wlać do miski, dodać jajka, a następnie wymieszać, utrzeć, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Gdy składniki będą dobrze połączone, można dodać pozostałe i również dobrze wymieszać. Dotyczy to przede wszystkim cukru. Im lepiej utarty, tym mniej go czuć podczas nakładania żelu na skórę. Po osiągnięciu pożądanego efektu całość włożyć do lodówki na 5 – 10 godzin.

  • Wykorzystanie żelu

    Wykorzystanie żelu

    Żel z aloesu należy trzymać w lodówce przez cały czas, ponieważ nie posiada on konserwantów, więc w wyższej temperaturze mógłby się zepsuć. Jego zastosowanie może być różnorodne – leczenie oparzeń, leczenie trądziku, przebarwień, blizn oraz drobnych ranek. Dzięki niemu w prosty sposób można odświeżyć zarówno skórę twarzy, jak i resztę ciała. Dodatkowo żelem aloesowym można smarować stłuczone miejsca, przyśpieszając tym samym ich regenerację.