W jaki sposób należy wiązać bandanę?
W jaki sposób należy wiązać bandanę?
Bandana to kwadratowa, wzorzysta chusta, zakładana na głowę i wiązana na karku. Nosi się ja także na szyi albo na ręce. Bandana to typowy element niektórych subkultur miejskich, ale nie tylko. Różne sposoby wiązania bandany prezentujemy w tym artykule.
Wiązanie bandany – sposób pierwszy
Bandanę składamy tak, by powstał dosyć wąski pasek. Następnie zakładamy ją tak, by z tyłu głowy znalazła się jak najniżej, tuż ponad karkiem. Bandanę wiążemy z przodu nad czołem.
Wiązanie bandany – sposób drugi
Złożoną bandanę zakładamy na czoło i wiążemy z tyłu, nieco powyżej karku.
Wiązanie bandany – sposób trzeci
Kładziemy chustę na stole i składamy na pół, tak aby otrzymać trójkąt. Następnie zawijamy ją od góry, tak by trójkąt się zmniejszył, i zakładamy na szyję, zawiązując z tyłu. Tak zawiązaną bandaną można zasłonić dolną część twarzy.
Wiązanie bandany – sposób czwarty
Bandanę składamy najpierw na pół, by otrzymać trójkąt, a następnie jeszcze dwa – trzy razy, by powstał szeroki pasek. Złożoną chustę zakładamy nisko na czoło i wiążemy z tyłu.
Wiązanie bandany – sposób piąty
Kładziemy chustę na stole, a następnie składamy tak, by na większym trójkącie leżał mniejszy. Tak przygotowaną chustę zakładamy na głowę i zawiązujemy końce z tyłu.
Wiązanie bandany – sposób szósty
Chustę złożoną tak jak poprzednio zawiązujemy tym razem z przodu, na czole. Wystający róg chusty chowamy pod węzłem.
Wiązanie bandany – sposób siódmy
Składamy chustę tak jak poprzednio, a następnie trzymając za dwa rogi, potrząsamy nią, by zaczynając od wierzchołka trójkąta, zwinęła się w rulonik. Tak zwiniętą bandanę zakładamy na czoło i wiążemy z tyłu nad karkiem.
Wiązanie bandany – sposób ósmy
Złożoną w niezbyt szeroki pasek bandanę owijamy wokół przedramienia i zawiązujemy.