Skuteczne peelingi do twarzy na zimę
Skuteczne peelingi do twarzy na zimę
Zimą skóra całego ciała potrzebuje szczególnej pielęgnacji, choć najwięcej uwagi wymaga twarz. Jest ona najbardziej narażona na ujemne temperatury, mroźny wiatr oraz zanieczyszczenia. Krem i puder chronią ją w pewnym stopniu, jednak niezbędna jest dodatkowa pomoc w postaci peelingów, które można przygotować z naturalnych składników.
Peeling z cukru
Żeby wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek i pomoże skórze w naturalnej regeneracji, można sięgnąć po cukier. Wystarczy zmieszać 2 łyżki cukru oraz 1 łyżkę oliwy z oliwek oraz dobrze wymieszać, aby składniki mocno się połączyły. Tak przygotowany peeling rozprowadza się na całej twarzy delikatnymi, kolistymi ruchami. Masaż cukrem należy wykonywać przez 2 minuty, a następnie zmyć specyfik dokładnie przy pomocy letniej wody. Oliwa dodana do cukru natłuszcza skórę, dzięki czemu jest ona bardziej odporna na ujemne temperatury.
Peeling z płatków owsianych
Peeling cukrowy nie jest najlepszy dla skóry bardzo wrażliwej. Jeżeli cera jest skłonna do podrażnień, lepiej wykonać delikatniejszy zabieg z wykorzystaniem płatków owsianych. Do jego przygotowania niezbędne są 3 łyżki płatków owsianych, 1/2 szklanki mleka, 1 łyżeczka cynamonu i 1 łyżeczka miodu. Mleko należy zagrzać i dodać płatki, a następnie pozostawić do spęcznienia. Gdy płatki nabiorą objętości, dodajemy pozostałe składniki oraz dokładnie mieszamy. Okrężnymi ruchami należy masować peelingiem całą skórę twarzy przez 3 minuty. Po tym czasie można pozostawić płatki na 1 minutę na skórze, a w końcu zmyć przy pomocy gazy nasączonej letnią wodą. Peeling z płatków usuwa zanieczyszczenia oraz nawilża.
Peeling z kawy
Chociaż peeling kawowy wykorzystywany jest przede wszystkim do pozbywania się cellulitu z ud, może być użyty również do twarzy. Wygładza skórę, złuszcza naskórek oraz ujędrnia, co jest szczególnie istotne dla kobiet po 30. roku życia. Wystarczy połączyć 2 łyżeczki mielonej kawy z 1 łyżeczką oliwy z oliwek, a następnie masować twarz, jak przy używaniu peelingu ze sklepu. Zamiast świeżej kawy można użyć również fusów z właśnie wypitego napoju. Uwalnia się wówczas więcej kofeiny, co stanowi zastrzyk energetyczny dla skóry.
Peeling z kokosem
Złuszczanie naskórka, gładkość oraz zabezpieczenie przed zimnem daje peeling wykonany z użyciem wiórków kokosowych. Kokos zawiera składniki odżywiające skórę, w tym witaminę A oraz E, które zapobiegają jej pękaniu. Do jego przygotowania wystarczą 2 łyżki wiórków kokosowych i 1 łyżka jogurtu naturalnego albo 1 łyżka miodu. Oba dodatkowe składniki działają oczyszczająco na skórę, więc można wykorzystywać je zamiennie. Po wymieszaniu elementów na gładką papkę należy masować peelingiem kokosowym całą skórę od czoła aż po brodę. Po zmyciu peelingu przy pomocy chłodnej wody warto wklepać w skórę krem nawilżający.