Prosty sposób na zrobienie mleczka kokosowego

Opiekun artykułu: ewelinaf
Wymagany czas: 15 min.
Advertising
Prosty sposób na zrobienie mleczka kokosowego

Prosty sposób na zrobienie mleczka kokosowego

Mleczko kokosowe wydobywane z orzecha kokosowego nie każdemu przypada do gustu. Niektórzy krzywią się na samą myśl, inni po spróbowaniu, jednak mleko kokosowe wykonane z wiórków kokosowych to już zupełnie inny specjał, znacznie ciekawszy smakowo oraz przydatny do tworzenia drinków, likierów, a także licznych deserów. Masz kokos? Spróbuj zrobić własne mleczko kokosowe.

Advertising
Advertising
  • Co jest potrzebne?

    Co jest potrzebne?

    Żeby wykonać kokosowy przysmak, potrzebne są następujące elementy:

    * kokos,

    * woda.

    Poza nim przydadzą się dodatkowe elementy wspomagające pracę nad uzyskaniem pachnącego specyfiku, czyli:

    * łyżka,

    * piła (do przecięcia kokosa),

    * miska,

    * mikser.

  • Krok pierwszy

    Krok pierwszy

    Kokosowy orzech rozłupać na dwie części. Nada się do tego najlepiej piła, która będzie w stanie poradzić sobie z twardą skorupą. Konieczne jest uzyskanie dwóch części kokosu i samo wywiercenie dziurki nie będzie tu pomocne, jak bywa podczas pozyskiwania płynu z wnętrza orzecha.

  • Krok drugi

    Krok drugi

    Z uzyskanych połówek wyciągnąć miąższ. Nie jest to tak łatwe, jak przy wydobywaniu awokado, jednak łyżką można sobie poradzić, uzyskując białe kawałki kokosu. Uzyskany miąższ podzielić na jeszcze mniejsze kawałki, po czym wrzucić do blendera. Zalać wiórki gorącą wodą, pamiętając, że ilość wody warunkuje, czy mleczko kokosowe będzie gęste, czy bardziej lejące się.

  • Krok trzeci

    Krok trzeci

    Po dolaniu wody należy zmiksować całość, miksując 30 – 40 sekund, aż do powstania białego specyfiku. Przelać uzyskany produkt do buteleczki albo do słoiczka z zakrętką, po czym wstawić do lodówki i używać w razie potrzeby albo popijać. Ze względu na to, że mleczko nie ma długiego terminu przydatności do spożycia, nie należy pozostawiać go w lodówce dłużej niż 3 – 4 dni. Po tym czasie może być już niepełnowartościowym produktem.