Sposoby świętowania Dnia Piwa

Opiekun artykułu: pyla
Advertising
Sposoby świętowania Dnia Piwa

Sposoby świętowania Dnia Piwa

Nietypowe święta w kalendarzu to okazja do zrobienia czegoś spontanicznego lub po prostu do dobrej zabawy z przyjaciółmi. Takim nietypowym dniem jest obchodzony 5 sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Można wówczas dać pole wyobraźni i korzystając z sierpniowego ciepła, spędzić go na piwnych rozrywkach.

Advertising
Advertising
  • Pochodzenie Dnia Piwa

    Pochodzenie Dnia Piwa

    Dzień Piwa rozpoczął swoje istnienie w 2007 roku, kiedy dwóch Amerykanów z San Francisco uznało, że piwo i piwowarzy powinni mieć swoje święto. Początkowo zasięg tego dnia był lokalny, jednak Internet pomógł w rozprzestrzenianiu pomysłu i w efekcie dzień zyskał status międzynarodowego. Podstawą dnia jest spotkanie ze znajomymi, degustacja różnych rodzajów piwa, piwne zabawy oraz zjednoczenie wszystkich wielbicieli piwa, których jest wielu na całym świecie. Warto pamiętać, że poza kawą i herbatą to właśnie piwo jest trzecim najchętniej pijanym napojem na świecie.

  • Piwna impreza

    Piwna impreza

    Dobrym sposobem na uczczenie Dnia Piwa jest przygotowanie imprezy tematycznej, pełnej zabaw związanych ze złotym trunkiem oraz jego warzeniem. Przede wszystkim należy zaprosić znajomych i zaproponować, aby każdy przyniósł ulubioną odmianę piwa – może być ona polska albo zagraniczna. Jednocześnie samemu trzeba zakupić butelki z różnym piwem – najlepiej w specjalizującym się w tym sklepie – i w trakcie wspólnej biesiady zaproponować konkurs piwny. Polega on na ustawieniu kilku lub kilkunastu identycznych szklanek, wypełnionych piwem i zaproponowaniu gościom, żeby zgadywali, co to za piwo. Osoba, która odgadnie najwięcej smaków, zostaje zwycięzcą, który otrzymuje beczułkę piwa.

  • Wizyta w browarze

    Wizyta w browarze

    Ciekawym sposobem na spędzenie dnia piwa jest wizyta w browarze. Wiele z nich przygotowuje specjalne wycieczki po terenie przedsiębiorstwa, w czasie których można poznać wszystkie etapy warzenia, aż do rozdzielenia napojów do butelek lub beczek. Wycieczka kończy się często degustacją lokalnego trunku. Takie atrakcje zapewniają zarówno duże browary, np. Browar Tyski, Browar Żywiec, jak i niewielkie lokalne firmy, warzące piwo o zasięgu wojewódzkim. Żeby zwiększyć atrakcyjność wycieczek, browary otwierają także obok swoich siedzib muzea, w których można obejrzeć butelki z różnych lat oraz pamiątki związane z browarem, kupić pamiątki, a nawet zrobić sobie zdjęcie i wysłać je mailem do znajomych.

  • Zabawy piwne

    Zabawy piwne

    Dzień Piwa można spędzić również na różnego rodzaju zabawach związanych z piwem. Poza odgadywaniem gatunków piwa można urządzić konkurs na najszybsze wypicie całego kufla  tego napoju lub urządzić rzuty obręczą na butelkę. Do takiej rozrywki należy przygotować kilka lub kilkanaście butelek i ustawić je na stabilnym podłożu, np. na podłodze. Następnie każdy z uczestników zabawy otrzymuje obręcz, którą ma trafić do celu z odległości 2 – 3 metrów. Ten, komu uda się to najwięcej razy, wygrywa, a w nagrodę otrzymuje oczywiście – piwo.