Jakie są najczęstsze męskie problemy zdrowotne?
Jakie są najczęstsze męskie problemy zdrowotne?
Nie od dziś wiadomo, że kobiety są bardziej skrupulatne w chodzeniu do lekarza oraz przyjmowaniu zaleconych leków i dbania o siebie. Mężczyźni, wręcz przeciwnie. Lekarzy unikają, leków nie stosują regularnie i bardzo często całkowicie ignorują własne zdrowie. Oczywiście nie wszyscy, jednak z czystym sumieniem można powiedzieć – większość. Z tego powodu przeprowadzone badania, dotyczące zdrowia polskich mężczyzn, nie dają pozytywnych wyników. Jeżeli partnerka nie wyśle mężczyzny do lekarza, zobaczenie go w gabinecie graniczy z cudem, a to nie jest bezpieczne dla życia.
Zawał i impotencja
Problemy z układem krążenia, które prowadzą do chorób tego układu, zwłaszcza do chorób serca, są szczególnie często spotykane wśród mężczyzn. Nie wynika to tylko i wyłącznie z ewentualnego dziedziczenia takich chorób, lecz z niezdrowego stylu życia. Tłuste jedzenie, alkohol, brak ruchu, palenie papierosów oraz inne, mało pozytywne dla organizmu elementy powodują, że układ krwionośny zaczyna szwankować, żyły zatykają się, przepuszczają mniej krwi. Prowadzi to do zawału, ale nie tylko. Zanim pojawi się zawał, może pojawić się impotencja, obecnie jeden z większych męskich problemów.Aby uzyskać pełną i długotrwałą erekcję, potrzebne jest prawidłowe krążenie, gdyż to pompowanie krwi do penisa powoduje pożądane reakcje. Jeśli jest to utrudnione, erekcja albo jest słaba i krótka, albo nie pojawia się w ogóle, co bywa przyczyną licznych frustracji. Mężczyzna czuje się mniej męsko, mniej sprawnie, może popaść w depresję, a często nie leczy problemu, ponieważ obawia się do niego przyznać.
Problemy z prostatą
Prostata jest istotnym narządem u każdego mężczyzny. Po 45. życia zaczyna się powiększać i powodować pewne problemy. Trudności z oddawaniem moczu, wzdęcia wynikają z ucisku, jaki wywiera na inne narządy, znajdujące się w pobliżu. Bardzo często pierwszym, wyraźnym znakiem, że prostata powiększa się, jest częstsze niż dotychczas oddawanie moczu w nocy. Dochodzi nawet do 5 razy, przy czym mocz nie leci silnym strumieniem, co jest dodatkowo nieprzyjemne i męczące.Do urologa najlepiej zgłosić się jak najszybciej, chociaż idealną sytuacją jest badanie się przynajmniej raz na rok w celu podjęcia szybkiego leczenia. Brak terapii, rozwój problemu mogą powodować nie tylko trudności w leczeniu, ale nawet stymulować rozwój guza. Rak prostaty jest jedną z częstszych męskich chorób.
Ból jąder
Panowie przed 40. rokiem życia oraz starsi często zaczynają skarżyć się na ból jąder. Bardzo często ma to związek z siedzącym trybem życia, nie z chorobami, ale nie zawsze. Jeśli ból objawia się tępym pobolewaniem w pachwinie, może oznaczać raka jąder. W takiej sytuacji zwlekanie z odwiedzinami u lekarza może kosztować życie. Taka choroba często dotyka mężczyzn stosunkowo młodych, między 19 a 44 rokiem życia, dlatego lepiej nie twierdzić, że jest się za młodym na chorobę.
Osteoporoza u mężczyzn
Nie tylko kobiety są narażone na osteoporozę. Również mężczyźni stają się ofiarami tej choroby. Zmniejszenie ilości testosteronu, do którego dochodzi wraz z wiekiem, przyczynia się do mniejszej ilości masy kostnej. Kości nie są już tak mocne jak dawniej, co może powodować większe narażenie na urazy, złamania i trudności z ich leczeniem.