Jak dobrać torebkę do figury – porady i wskazówki

Opiekun artykułu: dylax
Advertising
Jak dobrać torebkę do figury – porady i wskazówki

Jak dobrać torebkę do figury – porady i wskazówki

Jednym z najbardziej niezbędnych dodatków w garderobie każdej kobiety jest torebka. Niezależnie od tego, z czego jest ona wykonana – odgrywa niezwykle ważną rolę, przechowujemy w niej niezbędne rzeczy, kosmetyki, portfel, jedzenie. Często jest tak, że pełni ona wyłącznie rolę ozdobnika. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jej kształt powinien współgrać z Twoją sylwetką? Torebka nie jest ubraniem, należy bowiem do akcesoriów. Mimo to powinna współgrać z całokształtem, ponieważ dopełnia go. Dlatego też kupując torebkę, powinnaś koniecznie brać pod uwagę swoją posturę, budowę ciała. Zdziwiona? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak bardzo jest to istotne. Odpowiednio dobrana torebka pozwoli Ci bowiem nie tylko wyeksponować to, co w Tobie najpiękniejsze, ale także skrzętnie ukryć ewentualne mankamenty.

Advertising
Advertising
 • Torebka a kształt biustu

  Torebka a kształt biustu

  Tak, to nie jest pomyłka – kupując torebkę, powinnaś brać pod uwagę kształt Twojego biustu. Być może wyda Ci się to całkiem niedorzeczne, ale naprawdę ma to uzasadnienie – przekonaj się o tym sama. Jeśli masz bardzo duże piersi i szerokie biodra, nie decyduj się raczej na zakup torebki z krótkim uchwytem, ponieważ jeśli zawiesisz ją na ramieniu, będzie Ci ona sięgała właśnie do linii biustu, jeszcze bardziej go powiększając. Natomiast torba o dłuższym pasku skutecznie odwróci uwagę od Twojego biustu i ramion. Jeśli masz małe piersi, zadziałaj analogicznie – wybieraj torebki z krótkimi uchwytami i rączkami. Dodadzą Ci one wówczas optycznie nieco objętości.

 • Torebka a talia, biodra i nogi

  Torebka a talia, biodra i nogi

  Jeśli masz szerokie biodra, brzuch czy szeroki pas, jeszcze bardziej pogrubią Cię torebki kończące się tuż pod ramieniem. Nie zakładaj więc torebek, które kończą się w okolicy bioder czy talii, gdyż jeszcze bardziej zwrócisz uwagę na swoje okrągłe kształty. Nie zakładaj także raczej torebek ozdobionych dużymi dodatkami. Dla kobiet bardzo szczupłych, które mają wąską talię, idealnie pasują kopertówki. Nie muszą one być bardzo małe – kopertówka to nie tylko torebka na wieczór. Zadbaj o to, aby miały średniej wielkości uchwyt. Doskonale podkreśli to Twoją smukłość. Jeśli masz długie nogi, noś torebki z długimi uchwytami – optycznie jeszcze bardziej wysmuklą nogi. Jeśli jesteś niska, decyduj się raczej na klasyczne kształty.

 • Torebka a figura i wzrost

  Torebka a figura i wzrost

  Torebka musi współgrać z Twoim wzrostem i figurą. Jeśli masz kwadratową sylwetkę, nie noś raczej małych, pękatych toreb, gdy optycznie jeszcze bardziej Cię one powiększą. Zdecyduj się raczej na torebki średniej wielkości. Jeśli z kolei lubisz kopertówki, to musisz kupować te największe. Jeśli jesteś bardzo wysoka i bardzo szczupła, możesz sobie pozwolić na pękaty kuferek. Zrezygnuj raczej z bardzo długich i bardzo wąskich torebek. Takie dobre są dla kobiet niskich i szczupłych, które chciałyby optycznie się nieco podwyższyć.

X