Jak stworzyć salę konferencyjną?

Opiekun artykułu: nataliam
Advertising
Jak stworzyć salę konferencyjną?

Jak stworzyć salę konferencyjną?

W obecnych czasach coraz więcej firm o różnym profilu działalności potrzebuje sali konferencyjnej. Służy ona spotkaniom z mediom, ze współpracownikami, z klientami czy też przedstawianiu nowych projektów i założeń firm. Ważne jest więc, aby spełniała funkcje, do których została stworzona, ale także aby można było ją szybko przekwalifikować i zmienić jej sposób użytkowania. Poniżej znajdziesz porady dotyczące urządzania sal konferencyjnych.

Advertising
Advertising
  • Układ sali

    Układ sali

    Na początku musisz zdecydować się, jaki ma być układ twojej sali konferencyjnej, czyli innymi słowy, musisz zastanowić się, do czego ona będzie ci służyć. Jeśli spotkaniom z klientami lub pogadankom z współpracownikami, to postaw na zakup dużego i okrągłego stołu konferencyjnego. Jeśli zaś dużo częściej odbywać się tam będą prezentacje, postaw na układ szkolny lub teatralny.

  • Kolorystyka

    Kolorystyka

    Nie mniej ważna w takich miejscach jest kolorystyka. Ma ona służyć negocjacjom, dyskusjom, wymianom opinii, dlatego też warto, abyś postawił na stonowane kolory, jasne żółcie, pastele lub biel.

  • Minimalizm

    Podobnie jak w przypadku kolorystyki, również meble nie powinny za bardzo się narzucać i kraść uwagi. Jedyne, co jest potrzebne w sali konferencyjnej z tego typu rzeczy, to stół lub stoły, krzesła i ewentualnie jedna czy dwie szafki do przechowywania akcesoriów biurowych, które mogą się przydać podczas dyskusji czy prezentacji. Możesz zamontować także jakiś blat, który będzie służył jako szwedzki stół z przekąskami i napojami.

  • Sprzęt elektroniczny

    Sprzęt elektroniczny

    Teraz przejdźmy do najdrożej, ale i kluczowej sprawy, czyli do sprzętu elektronicznego, który musi znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej sali konferencyjnej. Całkowitą podstawą, ale też podstawą, która większości firm wystarczy, są: projektor, system nagłaśniający, tablica oraz ekran projekcyjny. W rozszerzonej wersji zamiast zwykłej białej tablicy do mazania pisakami warto zaopatrzyć się w tablicę interaktywną. To przydatny gadżet, sprawdzający się zwłaszcza przy prezentacji nowego projektu.

  • Oświetlenie

    To kolejna rzecz, którą trzeba mieć na uwadze. Często dyskusje lub negocjacje z klientem mogą odbywać się już po godzinach pracy, późnymi wieczorami, gdy jest ciemno. Dlatego też trzeba zadbać o odpowiednie światło – najlepiej, gdyby płynęło z kilku źródeł. Z drugiej strony, w pewnych chwilach, na przykład podczas odtwarzania prezentacji multimedialnej, całkowita ciemność jest nawet wskazana, dlatego nie zapomnij o roletach, które całkowicie zaciemnią pokój.