Jak myśleć pozytywnie?

Opiekun artykułu: marlenas
Advertising
Jak myśleć pozytywnie?

Jak myśleć pozytywnie?

Pozytywne myślenie uważa się za najlepszy sposób walki ze stresem. Jednakże trudności, jakie napotykamy w życiu, a w zasadzie nieumiejętność radzenia sobie z nimi, nie stwarzają warunków do pozytywnego myślenia. Jego brak wprowadza nas w błędne koło, w którym pierwsze skrzypce zaczyna grać utrata wiary w lepsze jutro. Co pewien czas zdarza mi się spotkać na swojej drodze ludzi tak zniesmaczonych życiem, że trudno z nimi o czymkolwiek porozmawiać. Do szpiku kości są przesiąknięci przeświadczeniem, że wszystko jest złe. Uśmiech na ich twarzach pojawia się bardzo rzadko, a ciągły grymas na twarzy jakby wpisał się w ich urodę.

Advertising
Advertising
  • Nigdy nie będzie dobrze

    Nigdy nie będzie dobrze

    Mało kto z nas uważa, że jest mu tak dobrze, że lepiej być nie może. Naturalne dążenie człowieka do stawianych sobie celów i długi czas ich realizacji może stwarzać powody do utraty nadziei na lepszą przyszłość. Tytułowe problemy są z reguły problemami ludzi niecierpliwych. „Już” i „teraz” wprowadza w ich życie niezadowolenie, bo przecież nic nie mamy na zawołanie, czy jest to lepsza praca, wyjście z kłopotów finansowych, czy znalezienie drugiej połowy i wiele innych zamierzeń. Brak pozytywnego myślenia i w miarę optymistycznego spojrzenia na swoją sytuację może zdecydowanie zrujnować nam życie.

  • Odrzuć złe myśli

    Powiesz, że jest to tylko hasło. Z pewnością nim jest, ale jego wartość możesz poznać tylko wtedy, gdy zaczniesz się nim kierować w życiu. Jeżeli masz problem, którego nie jest ci łatwo rozwiązać i przysparza ci on samych negatywnych myśli, spróbuj spojrzeć na niego z innej strony. Dobrze jest znaleźć sens ciężaru, który nas obciąża. Przykładowo utrata pracy nie musi być tylko powodem do zniechęcenia. Cel znalezienia drugiej, może lepiej płatnej, dokształcenia się w jakimś kierunku niech podnosi nas na duchu. Odrzucając złe myśli, zawsze staraj się wyciągać wnioski na przyszłość. Popadanie w apatię i brak motywacji do działania jest cofaniem się, stwarzaniem sobie kolejnego problemu.

  • Pasja i ruch

    Pasja i ruch

    Ludzie z pasjami, zainteresowaniami i ci, którzy zażywają ruchu w jakiejkolwiek formie, są szczęśliwsi. Pasja pozwoli ci mieć odskocznię od rzeczywistości, w której każdy z nas ma pewne obowiązki, cele i problemy. Dzięki wysiłkowi fizycznemu złagodzisz swoje napięcia. Podczas ruchu ilość hormonów szczęścia – endorfin zwiększa się, tym samym będzie ci łatwiej mieć dobry nastrój i myśleć pozytywnie.