Jak dobrze dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Opiekun artykułu: malin
Poziom trudności: Umiarkowane
Advertising
Jak dobrze dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak dobrze dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Nieraz stoisz przed lustrem w sklepie i zastanawiasz się, czy te okulary, które masz właśnie na nosie, są dla ciebie odpowiednie. Często trudno jest się zdecydować. Mamy do wyboru tyle wzorów, a czasem żaden nie jest odpowiedni. Pamiętaj, okulary słoneczne są równie ważne jak inna część garderoby i powinny być odpowiednio dobrane, a o tym decyduje kilka czynników. Oczywiście, bierz pod uwagę, co jest modne i stylowe, ale ważniejsze jest dopasowanie okularów do kształtu twarzy. Wybór koloru również jest bardzo ważny. Wszystko to wpływa na twój wygląd.

Advertising
Advertising
 • Okulary pasujące do stylu i kształtu twarzy

  Okulary pasujące do stylu i kształtu twarzy

  Pierwszym zadaniem jest spojrzenie w lustro i ocenienie, jaki kształt ma twoja twarz. Może być kwadratowa, owalna, podłużna, okrągła lub trójkąta. Dobierz okulary, które są kontrastem do kształtu twojej twarzy. Nie zawsze sugeruj się modą, która podpowiada, że to co duże jest ładne. Chodzi tu o okulary „muchy”. Okulary nie powinny być zbyt duże. Ważne jest, by wielkość oprawek była dopasowana do wielkości twarzy, w przeciwnym razie możesz wyglądać śmiesznie.

 • Kształt twarzy pasujący do okularów

  Kształt twarzy pasujący do okularów

  Jeżeli jesteś posiadaczką owalnej twarzy, to nie musisz się bardzo martwić doborem okularów, ponieważ prawie każdy model będzie na tobie ładnie wyglądać. Powinnaś jedynie pamiętać o tym, by wybrać oprawki, które są szerokości co najmniej takiej, jak najszersza część twarzy.

  W myśl zasady mówiącej, że kształt oprawki powinien kontrastować z kształtem twarzy, kobieta, która ma kwadratową twarz, powinna nosić okulary z okrągłymi szkłami. Jeżeli będą umiejscowione wysoko na nosie, dolna część twarzy będzie wyglądała na szczuplejszą.

  Kobieta, która ma owalną twarz, powinna zrobić wszystko, by ją trochę skrócić i odwrócić uwagę od szczupłych kości policzkowych. Możesz to zrobić, kupując dosyć duże okulary z grubymi oprawkami. Świetnie, gdyby były wzorzyste.

  Okrągła twarz wymaga jak najprostszych rozwiązań, czyli kanciastych oprawek. Powinnaś mieć wąskie oprawki, które wydłużą twarz. Mostek na nosie poszerza oczy.

  Powinnaś zdecydować się na cienkie oprawki, jeżeli twoja twarz jest trójkątna. Zwróć uwagę na to, by okulary, które nosisz, nie powiększały twojego czoła jeszcze bardziej.

  Jest również twarz w kształcie odwróconego trójkąta. Wybieraj oprawki szerokie, najlepiej w stylu kociego oka. Dobrze wyglądają te w jasnych kolorach z wzorkami. W ten sposób zwężasz swój podbródek, a poszerzasz górną część twarzy.

 • Kolor oprawek

  Kolor oprawek

  Jeżeli chodzi o modę, to króluje bursztynowy, czerwony, pomarańczowy i turkusowy, jednak kolor oprawek możesz wybrać według własnego gustu. Zwróć przy tym uwagę na swój kolor oczu i najczęściej zakładaną garderobę. Oprawki powinny też pasować do twojej karnacji. Pamiętaj, że metaliczne kolory rozjaśniają twarz.

X