Jak samodzielnie zrobić nauszniki?

Opiekun artykułu: chudini
Advertising
Jak samodzielnie zrobić nauszniki?

Jak samodzielnie zrobić nauszniki?

Gdy zimne dni i wieczory stają się rzeczywistością, a nie odległą wizją, która dopiero ma się ziścić, poszukuje się ogrzewaczy do różnych części ciała. Ciepła kurtka, szalik, buty to podstawa, jednak równie istotne jest zadbanie o ogrzanie uszu. Jeżeli nie przepada się za czapkami, można własnoręcznie przygotować wygodne nauszniki, które ochronią uszy przed niską temperaturą.

Advertising
Advertising
 • Jakie elementy są potrzebne?

  Jakie elementy są potrzebne?

  Aby z powodzeniem wykonać nauszniki, potrzebnych jest kilka elementów. Wśród nich muszą znaleźć się:
  * kawałek sztucznego futra,
  * opaska do włosów,
  * nitka,
  * igła,
  * nożyczki,
  * klej,
  * ozdoba do opaski (opcjonalnie).
  Wybierając opaskę, warto zdecydować się na egzemplarz nieco grubszy, mający np. 1 cm szerokości. Dzięki temu będzie lepiej wyglądała i trzymała dodatkowe ozdoby.

 • Etap pierwszy

  Z przygotowanego kawałka futerka (może być w dowolnym kolorze; z łatwością takie futerko można znaleźć w sklepach z odzieżą używaną) wyciąć 4 koła. Powinny być na tyle duże, żeby swobodnie zakrywać uszy. Do ich wycięcia może przydać się gotowy szablon lub coś okrągłego do odrysowania, np. kubek.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Koła z futerka wyciąć. Opaskę założyć na głowę i przyłożyć 1 koło do jej końca, żeby sprawdzić, jaka ich pozycja będzie najwygodniejsza. Zaznaczyć to na opasce. Następnie przykleić kółko do opaski.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Kiedy kółko wyschnie, przyłożyć do niego drugie – powinny zakryć końcówkę opaski w taki sposób, żeby nie wystawała ani nie uciskała skóry. Przykleić drugie kółko. Podobnie postąpić z drugim końcem opaski. Dla pewności można zszyć ze sobą futerko tworzące nausznik.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Po przymocowaniu futerka do opaski nauszniki są praktycznie gotowe, jednak można ozdobić opaskę koralikami, gotowymi małymi kwiatkami albo innymi drobiazgami, które dodadzą uroku własnoręcznie wykonanemu dodatkowi. Po doklejeniu ozdób można z dumą nosić nauszniki i chronić uszy przed zmarznięciem.