Gorąca meksykańska czekolada na jesień

Opiekun artykułu: bzdura
Advertising
Gorąca meksykańska czekolada na jesień

Gorąca meksykańska czekolada na jesień

Czy w jesienny wieczór może być coś przyjemniejszego niż kubek gorącego napoju? Raczej nie. Kawa i herbata są bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak jeszcze lepszym urozmaiceniem i jednocześnie rozgrzewającym przysmakiem jest ciepła i smaczna czekolada po meksykańsku. Warto wiedzieć, jak ją przygotować, a potem zaprosić przyjaciółkę na popołudniową degustację.

Advertising
Advertising
 • Jakich produktów potrzeba?

  Jakich produktów potrzeba?

  Przygotowanie meksykańskiej czekolady nie zajmuje wiele czasu, pod warunkiem że ma się pod ręką wszystkie składniki. Wśród nich musi znaleźć się:
  * 300 ml mleka,
  * 100 g czekolady 70% kakao,
  * 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne,
  * 1 laska cynamonu,
  * bita śmietana (opcjonalnie).

 • Pierwszy krok

  Czekoladę połamać albo posiekać nożem na kawałki. Wrzucić do niewielkiego rondelka. Można użyć czekolady z dodatkiem chili, ale tylko wtedy, kiedy lubi się bardzo ostre smaki. W przeciwnym razie napój nie będzie przyjemny do picia.

  Jeśli nie jest się wielkim wielbicielem czekolady gorzkiej, można połączyć ją z mleczną – pół na pół.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Do większego garnka nalać 5 cm wody. Zacząć podgrzewać, a gdy pojawi się para, postawić na nim. Stopić czekoladę nad parą wodną, od czasu do czasu mieszając.W drugim garnku zacząć podgrzewać mleko razem z laską cynamonu. Jeśli nie ma się laski cynamonu, można ewentualnie użyć cynamonu w proszku, chociaż w niewielkiej ilości. Mleko podgrzewać maksymalnie 2 – 3 minuty.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Gdy czekolada będzie już roztopiona, a mleko podgrzane, zacząć powoli wlewać mleko do czekolady, cały czas mieszając. Przed wlewaniem wyjąć laskę cynamonu i odłożyć na bok.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Dodać do mleka pieprz cayenne i cały czas mieszać. Po wlaniu całego mleka podwoić mieszanie czekolady, najlepiej przy pomocy trzepaczki. Zakończyć ten proces dopiero w momencie, kiedy na wierzchu czekolady pojawi się pianka.

  Przelać od razu do kubka i pić zaraz po przygotowaniu. Dla nadania dodatkowego smaku można ozdobić czekoladę bitą śmietaną. Smacznego!

X