W jaki sposób wyprosić gości?

Opiekun artykułu: kamilkam
Advertising
W jaki sposób wyprosić gości?

W jaki sposób wyprosić gości?

Zdecydowana większość z nas lubi organizować różne, mniej lub bardziej formalne imprezy w domach. Nazywamy je po prostu prywatkami albo domówkami. Lubimy również zapraszać krewnych czy znajomych tak po prostu, bez żadnej specjalnej okazji, na lampkę wina czy też filiżankę kawy. Jednak mimo tego, iż zazwyczaj jesteśmy bardzo gościnni i staramy się wyjść z siebie, żeby dogodzić naszym gościom, to czasami najzwyczajniej w świecie chcielibyśmy się ich już pozbyć. Może to być spowodowane późną porą, zmęczeniem, nużącą rozmową czy zalążkami kłótni oraz awantury. Jeśli zaś nasi goście nie kwapią się do wyjścia, wówczas musimy taktownie, ale w wyraźny sposób im to zasugerować. Jak to zrobić, żeby nikogo nie obrazić i nie zrazić do siebie? Zobacz koniecznie.

Advertising
Advertising
Wskazówki:

Każdy gość powinien zdawać sobie sprawę z tego, że spotkanie przy kawie, cieście, drinku czy lampce wina generalnie nie powinno trwać więcej niż 2 – 3 godziny. Jest to optymalny czas, aby czegoś się napić, posiedzieć i porozmawiać na różne tematy. Jeśli każdy przyswoi sobie tę zasadę, to nikt z nas nie będzie miał potem problemu z wypraszaniem gości.

  • Dawaj sygnały

    Dawaj sygnały

    Bez wątpienia, najbardziej skutecznym, choć nie do końca grzecznym i eleganckim sposobem jest po prostu dawanie sygnałów. Użyj tej metody wtedy, kiedy już naprawdę masz dość i jesteś nieco zdesperowana. Możesz posługiwać się takimi sygnałami, jak chociażby dyskretne ziewanie czy też nieporuszanie kolejnych tematów, które wprowadza do rozmowy twój gość. Nie bądź jednak niegrzeczna i nie zbywaj go. Staraj się tylko pokazać, że jesteś już zmęczona i najlepiej byłoby zakończyć spotkanie.

  • Obowiązki wzywają

    Każdy z nas ma swoje domowe obowiązki, które wzywają nas świątek, piątek czy niedziela. Możesz więc to właśnie nimi wykręcić się od kontynuowania rozmowy z gościem, który już dawno powinien zdać sobie sprawę z tego, że się zasiedział. Takimi obowiązkami mogą być wyjście z psem na wieczorny czy popołudniowy spacer, pomoc dziecku w odrabianiu zadań z matematyki czy też dokończenie i wysłanie bardzo ważnej prezentacji, którą twój szef musi mieć na dzisiaj. Jeśli twój gość ma choć trochę wyczucia, to z pewnością zrozumie, że na niego pora, ponieważ masz ważniejsze rzeczy do zrobienia niż siedzenie przy cieście oraz kawie.

  • Umawiaj się przed wizytami

    Jeśli już wiesz, że dany gość wyjątkowo lubi przesiadywać u ciebie w domu i zazwyczaj masz problem z tym, żeby wyszedł, wówczas zawsze umawiaj się z nim przed zaplanowanymi wizytami. Mogą to być zajęcia fitness, dentysta czy też spotkanie służbowe – ważne, byś miała wyjątkowo dobrą oraz niepowtarzalną wymówkę. Wtedy już na początku spotkania oświadcz, iż za dwie godziny musisz być na mieście. Wówczas, nawet jeśli twój gość po raz kolejny straci rachubę czasu, będziesz mogła mu bez owijania w bawełnę powiedzieć, że musisz już wychodzić. W ten sposób nie będziesz miała żadnych problemów z jego wypraszaniem.