Sposoby na zdjęcie pierścionka ze spuchniętego palca

Opiekun artykułu: elkasin
Advertising
Sposoby na zdjęcie pierścionka ze spuchniętego palca

Sposoby na zdjęcie pierścionka ze spuchniętego palca

Spuchnięte palce mogą okazać się nie lada problemem. Dotyczy to przede wszystkim okresu wakacyjnego, kiedy pod wpływem upału palce robią się nieco większe. Panie, które noszą pierścionki lub właśnie założyły małżeńską obrączkę, mogą mieć problem z jej zdjęciem. Żeby problem ten nie doprowadzał do paniki, warto wiedzieć, jak można sobie pomóc.

Advertising
Advertising
 • Coś długiego

  Coś długiego

  Pierścionek, który zaklinował się na spuchniętym palcu, blokuje dopływ krwi do jego części. Jest to jeden z powodów dyskomfortu. Jedną z metod poradzenia sobie jest wtłoczenie z powrotem krwi do miejsc jej pozbawionych, czyli pod pierścionek. Do tego może przydać się długa wstążka lub chociaż sznurówka. Należy rozpocząć owijanie nią palca od czubka aż po pierścionek. Dzięki temu krew będzie na nowo wtłaczana tam, gdzie powinna być i opuchlizna zacznie się zmniejszać. Koniec sznurka lub wstążki trzeba wsunąć pod pierścionek i czekać, aż zacznie się on delikatnie zsuwać w stronę czubka.

 • Zimny sposób

  Zimny sposób

  Zimno to jeden z głównych sposobów na opuchliznę. Z tego powodu do ściągania pierścionka można użyć zimnych okładów, zimnej wody albo kostki lodu. W przypadku zimnych kompresów należy położyć je na palcu na mniej niż 1 minutę, żeby nie uszkodzić skóry. Opuchlizna powinna delikatnie się zmniejszyć i pierścionek będzie można zsunąć. W przypadku używania kostki lodu wystarczy przesuwać nią w okolicy pierścionka i poczekać, aż zacznie zsuwać się z palca. Można również zanurzyć dłoń w zimnej wodzie na 2 – 3 minuty.

 • Tłusty sposób

  Równie skutecznym sposobem, jak zimne okłady, jest natłuszczanie skóry. Przydatne są do tego łatwo dostępne w domu substancje: masło, smalec, olej, oliwa, krem, mydło, wazelina. Wybrany specyfik należy grubą warstwą nałożyć na pierścionek oraz po obu jego bokach. Następnie przekręcać pierścionek, powodując, że zacznie on zsuwać się powoli w stronę czubka palca. Tłuszcz nie tylko pomoże w tym działaniu, lecz również zapobiegnie otarciom, które powoduje ruch.

 • Piana z mydła

  Piana z mydła

  Mydło lub żel do mycia mogą pomóc w zsunięciu z palca pierścionka każdego rodzaju. Wystarczy spienić je na palcu, tak żeby pokryć pianką cały kawałek ciała, po czym zanurzyć dłoń w ciepłej wodzie. Poruszać pierścionkiem aż do momentu, kiedy zacznie zsuwać się do wody. Po skończonej operacji dokładnie wytrzeć dłoń.

 • Pory opuchlizny

  Pory opuchlizny

  Opuchnięcie palców może przytrafić się każdemu. Latem jest to szczególnie częste w wyniku upałów oraz magazynowania wody w organizmie. W ciągu dnia palce potrafią znacznie powiększyć swoją powierzchnię, jednak są pory, kiedy opuchlizna zanika. Dzieje się to o poranku oraz wieczorem, dlatego wszelkie pierścionki warto ściągać właśnie wtedy. Jeżeli ma się szczególną tendencję do puchnięcia palców latem, warto zrezygnować z pierścionków na korzyść np. bransoletek.

X