Prosty sposób zwiększenia możliwości intelektualnych
Prosty sposób zwiększenia możliwości intelektualnych
Możliwości intelektualne nie są dane w takiej samej jakości na zawsze. Z powodzeniem można je powiększać, sprawiając, że uczenie się, zapamiętywanie, szybkość procesów myślowych będzą znacznie większe. Dotyczy to osób w każdym wieku, zarówno bardzo młodych, jak i starszych, które nieprzerwanie powinny ćwiczyć swój umysł. Rozwiązywanie krzyżówek to nie jedyny sposób na pobudzenie umysłu, są również inne. Oto one.
Dobry sen
Dobrze pracujący i sprawny intelektualnie umysł to wyspany umysł. Nawet jeśli ma się umiejętność pracy do późnych godzin nocnych, nie należy przesadzać z taką pracą i mało spać. Brak snu psuje połączenia pomiędzy neuronami, nie pozwala uporządkować wiadomości w mózgu, przez co myślenie staje się chaotyczne. Niezbędne jest zapewnienie 6 – 8 godzin snu, który skutecznie zregeneruje mózg oraz pozwoli na jego sprawne działanie i posegregowanie zebranych informacji.
Nie lekceważ wody
Żeby zwiększyć sprawność intelektualną, niezbędne jest również dostarczanie organizmowi, w tym mózgowi, dużej dawki wody. Już 1 szklanka wody przed intensywnym wysiłkiem umysłowym, np. nauką, sprawia, że połączenia pomiędzy neuronami są znacznie szybsze. Jeśli chcesz więcej zapamiętać z notatek – pij przed ich przeczytaniem.
Liście ginko biloba
Bardzo dobrze na mózg działają liście gingko biloba. Jest to roślina dodawana do różnych preparatów i można ją zakupić w aptece, zarówno jako podstawę do naparu, jak i w tabletkach. Dzięki gingko biloba usprawnia się przepływanie krwi do mózgu, co powoduje jego większe dotlenienie i tym samym sprawność.
Języki obce
Od dawna wiadomo, że uczenie się języków obcych dobrze wpływa na kondycję umysłu. Rozpoczęcie nauki nowego języka pobudza i zwiększa możliwości intelektualne. Tak samo dobrze działa nawet powtarzanie słówek albo rozwiązywanie zadań gramatycznych z języka, który już się zna. Każda wiedza jest cenna, a 15 minut zapamiętywania wyrazów to nowe neurony w mózgu oraz rozruszanie już istniejących.
Pisz, pisz, pisz
Może wydawać się to zaskakujące, jednak pisanie, np. dziennika, opowiadań, bloga, poezji, również wpływa bardzo dobrze na zdolności intelektualne. Wspomaga zarówno myślenie analityczne, jak i kreatywność. Można odkrywać w sobie nowe umiejętności pisarskie, myśli się nad łączeniem zdań, rozwija słownictwo i tym samym buduje się później ciekawsze oraz bardziej rozbudowane wypowiedzi. Dodatkowo ćwiczy się wyobraźnię, co także może zaprocentować.
Ryby dla umysłu
Poza wodą czy ziołami na mózg wpływają dobrze także związki zawarte w rybach. Są to przede wszystkim kwasy omega-3, które działają korzystnie na mózg. Aby w pełni skorzystać ze znajdujących się w rybach składników, trzeba jadać je 2 razy w tygodniu.