Prosty sposób na odświeżenie torebki skórzanej

Opiekun artykułu: reniai
Advertising
Prosty sposób na odświeżenie torebki skórzanej

Prosty sposób na odświeżenie torebki skórzanej

Każda torebka od czasu do czasu wymaga odświeżenia, w przeciwnym razie nie będzie prezentowała się elegancko podczas codziennego użytkowania. Ważne jest jednak, żeby czyścić torebkę zgodnie z wymaganiami materiału, z którego jest zrobiona. Masz skórzaną torebkę? Podpowiemy Ci, co robić.

Advertising
Advertising
 • Skuteczny ocet

  Skuteczny ocet

  Ocet jest skutecznym środkiem czyszczącym, który z powodzeniem można wykorzystać do pielęgnowania torebki skórzanej. Nie naruszy on w żaden sposób struktury torebki, lecz sprawi, że kolor będzie wyrazisty, a skóra błyszcząca.

  Wystarczy zmieszać 1 szklankę wody z 1 łyżką octu. Następnie płatkiem kosmetycznym albo bawełnianą ściereczką przemywać torebkę – zarówno jej główną część, jak i pasek.

 • Piana z białka

  Piana z białka

  Wydawać się może, że piana z białka nadaje się do wykorzystania tylko do ciast lub ewentualnie jako maseczka do twarzy. Jednak nie tylko. Równie dobrze sprawdzi się do nadania dobrego wyglądu torebce.Należy ubić na sztywno pianę z 1 białka oraz dodać do niej 3 – 4 krople terpentyny. Dzięki temu torebka będzie nie tylko czysta, lecz będzie wyglądała jak nowa. Jeśli zapach terpentyny będzie przeszkadzał, wystarczy wywietrzyć torbę na balkonie.

 • Cenna rycyna

  Cenna rycyna

  Tak samo dobrze jak białko i ocet do pielęgnacji skórzanej torebki nada się rycyna. Warto smarować nią torebkę nie tylko raz do roku, lecz częściej, za każdym razem, kiedy materiał wydaje się przybrudzony lub wygląda na nadmiernie matowy. Rycynę wystarczy wylać na płatek kosmetyczny, a następnie czyścić okrężnymi ruchami cały materiał.

 • Pielęgnacja naftą

  Pielęgnacja naftą

  Dobrym środkiem pielęgnacji skóry jest również nafta. Można jej używać do przywracania ładnego wyglądu torebkom albo innym skórzanym elementom garderoby, np. butom. Naftę należy nanieść na torebkę ściereczką lub wacikiem kosmetycznym, a następnie wypolerować pastą nadającą połysk.