Pyszna mrożona herbata w różnych smakach

Opiekun artykułu: gibonek
Advertising
Pyszna mrożona herbata w różnych smakach

Pyszna mrożona herbata w różnych smakach

Mrożona kawa to jeden z letnich przysmaków, jednak nie każdy jest wielbicielem napoju z kofeiną. W takiej sytuacji można zastąpić jeden napój innym, mianowicie mrożoną herbatą, która jest wyjątkowo orzeźwiająca. Jej wielką zaletą jest możliwość przygotowania jej w różnych smakach. Poniżej proponujemy kilka wariantów smakowych.

Advertising
Advertising
 • Herbata truskawkowa

  Herbata truskawkowa

  Połączenie zimnego napoju z truskawkami daje prawdziwy smak lata. Do przygotowania takiego deseru niezbędne będą:
  * 1 l wody,
  * 2 łyżki soku truskawkowego,
  * 3 torebki herbaty truskawkowej,
  * 4 truskawki,
  * 4 maliny,
  * kostki lodu.
  Zagotować litr wody, torebki herbaty wrzucić do dzbanka, zalać wodą, dodać sok, wymieszać i pozostawić do ostudzenia. Gdy napój przestygnie, można go włożyć do lodówki, aż stanie się całkiem zimny. Owoce umyć, truskawki pozbawić szypułek, a kostki kodu pokruszyć na mniejsze części. Wrzucić lód do szklanek, dodać truskawki i maliny, zalać herbatą i podawać.

 • Herbata cytrynowa

  Herbata cytrynowa

  Cytrynowa herbata może przynieść wspaniałe orzeźwienie. Nie jest trudna do wykonania, a bardzo dobra. Do jej przygotowania potrzebne jest:
  * 5 szklanek wody,
  * 5 łyżek cukru,
  * 1 duża cytryna,
  * 2 torebki herbaty czarnej,
  * liście mięty,
  * kostki lodu.
  Torebki herbaty przełożyć do dzbanka. Wodę zagotować i zalać herbatę, wsypać cukier, zamieszać, po czym pozostawić do ostudzenia. Po wystudzeniu wyjąć torebki z herbaty. Cytrynę dobrze sparzyć wrzątkiem, przeciąć na pół. Jedną część pokroić na plasterki, z drugiej wycisnąć sok i dodać do herbaty. Gdy herbata będzie całkiem zimna, wrzucić plasterki cytryny i liście mięty. Do szklanek włożyć po 3 kostki lodu i zalać napojem. Podawać.

 • Herbata malinowa

  Herbata malinowa

  Przyjemny smak malin możne doskonale dopełnić herbatę. Żeby przygotować orzeźwiający napój, należy zebrać:
  * 1 l wody,
  * 1 cytrynę,
  * 1 łyżkę cukru brązowego,
  * 4 torebki herbaty malinowej,
  * kostki lodu.
  Wodę zagotować. Torebki włożyć do dzbanka, zalać wodą i przykryć do zaparzenia na 10 minut. Posłodzić i pozostawić do wystudzenia. Dodać do herbaty plasterki cytryny, po czym wstawić do lodówki na 20 minut. Podawać z kostkami lodu i listkami mięty.

X