Placki ziemniaczane inaczej – z koperkiem i szczypiorkiem

Placki ziemniaczane inaczej – z koperkiem i szczypiorkiem
Placki ziemniaczane to jedno z najchętniej jadanych dań obiadowych. Są smaczne, można je jadać z różnymi dodatkami, lecz nie bywają wykonywane często ze względu na ilość tłuszczu, którą zawierają. Jednak raz na jakiś czas warto pozwolić sobie na takie danie. Dobrze jest urozmaicić je przy okazji dodatkowymi składnikami.
Niezbędne składniki
Do przygotowania pysznych placków ziemniaczanych potrzebne są odpowiednie produkty spożywcze. Wśród nich znajdują się:
* 1 kg ziemniaków,
* 1 cebula,
* 1 jajko,
* 1 pęczek koperku,
* 1 szczypiorek,
* 1 łyżka mąki pszennej,
* pieprz,
* sól,
* olej do smażenia.
Należy przygotować także dużą miskę oraz patelnię, najlepiej taką, co do której ma się pewność, że potrawy do niej nie przywierają. Dzięki temu nie trzeba będzie zeskrobywać fragmentów placków ani wymieniać oleju i myć jej w trakcie smażenia.Krok pierwszy
Ziemniaki należy obrać i dokładnie umyć. Jeżeli będzie się używało tarki, najlepiej wybrać duże ziemniaki, ponieważ będzie się je łatwiej ścierało.Zetrzeć je do miski na tarce o bardzo drobnych oczkach lub średnich (placki są równie smaczne, lecz nie mają jednolitej konsystencji). W przypadku przygotowania placków w robocie kuchennym wystarczy wrzucić je do pojemnika i ustawić odpowiedni tryb, aby ziemniaki zmieniły się w papkę.
Krok drugi
Po starciu ziemniaków odsączyć lub odcisnąć nadmiar płynu, po czym dodać do masy ziemniaczanej całe jajko oraz sól i pieprz. Zamieszać dokładnie, tak aby jajko połączyło się dokładnie z warzywem. Następnie obrać cebulę z łupinki i posiekać drobno. Jeśli jest się wielkim wielbicielem cebuli, można wziąć 2 cebule, ale niewielkie. Szczypiorek oraz koperek posiekać, po czym dodać warzywa do masy i wymieszać dokładnie, aż wszystkie składniki połączą się ze sobą.
Krok trzeci
Olej rozgrzać na patelni, a następnie dużą łyżką nakładać na nią placki z masy ziemniaczanej. Przypiekać aż do przybrania złotej barwy przez placki z jednej i z drugiej strony. Podawać od razu po usmażeniu, najlepiej z gęstym jogurtem naturalnym albo śmietaną.