Jak pielęgnować skórę twarzy, by mieć piękną cerę?

Opiekun artykułu: nacpan
Advertising
Jak pielęgnować skórę twarzy, by mieć piękną cerę?

Jak pielęgnować skórę twarzy, by mieć piękną cerę?

Piękna skóra to niekoniecznie tylko dobre geny, to przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja twarzy. Kryje się za tym odpowiedni sposób mycia, dokładny i dobrze oczyszczający. Mycie delikatnej cery policzków i czoła jedynie samą wodą, byle jak, bez zastanowienia się, co dla niej dobre, może skutkować nowymi wypryskami oraz innymi problemami dermatologicznymi.

Advertising
Advertising
 • Ważna regularność

  Ważna regularność

  Pielęgnacja twarzy powinna cechować się wyjątkową regularnością. Nie należy omijać nawet jednego dnia, a przede wszystkim zawsze dokonywać demakijażu, po przyjściu do domu lub przed wieczornym spoczynkiem. Mycie twarzy powinno odbywać się rano oraz wieczorem, zbyt częste mycie również będzie szkodliwe, ponieważ przesadnie wysuszy skórę i narazi ją na szkodliwe czynniki, pozbawiając naturalnej warstwy ochronnej. Do mycia najlepiej używać letniej wody. Zbyt gorąca będzie miała niekorzystny wpływ na naczynka krwionośne, zimna nie dla każdego jest przyjemna. W związku z tym woda letnia jest najlepsza do stosowania, dodatkowo warto mieć osobny ręcznik do wycierania twarzy, żeby nie zanieczyścić jej resztkami brudu ścieranego z innych części ciała.

 • Żel czy pianka?

  Żel czy pianka?

  Ze względu na dużą ilość kosmetyków na półkach w drogerii ciężko zdecydować się na odpowiedni kosmetyk do twarzy. Żel czy pianka, to najbardziej frapujące panie pytanie. Należy dobrać specyfik odpowiedni dla swojego rodzaju skóry. Pianki przeznaczone są dla osób o szczególnie wrażliwej skórze, są delikatne, jednak nie zawsze radzą sobie z poważnymi zanieczyszczeniami. Z tego powodu lepiej zaopatrzyć się w dwa żele do mycia twarzy, delikatne na tyle, żeby nie wysuszać nadmiernie skóry. Jeden powinien mieć właściwości matujące i być używany rano, drugi, mocno oczyszczający, żeby wyczyścić skórę ze wszystkich resztek makijażu, powinien być używany wieczorem. Ważne jest, aby pamiętać o przygotowaniu skóry do mycia, czyli przed nałożeniem żelu zwilżyć ją wodą. Dzięki temu lepiej wchłania ona składniki z żelu, który łatwiej się rozprowadza. W oczyszczaniu i ujędrnianiu skóry pomagają koliste ruchy od ust po skronie i czoło.

 • Peeling

  Peeling

  Zanieczyszczenia związane z codziennym funkcjonowaniem i makijażem zbierają się w skórze nad wyraz chętnie. Cześć z nich usuwana jest podczas mycia rano i wieczorem, jednak dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek, odświeży pory i pozwoli skórze na lepszą regenerację. Trzeba jedynie uważać na wybranie odpowiedniego peelingu, ponieważ zbyt grube ziarenka mogą podrażnić skórę, zwłaszcza skłonną do wyprysków. Jeśli posiada się taką cerę, wtedy lepiej zakupić peeling enzymatyczny, który jest delikatniejszy. Podczas wykonywania peelingu należy zachować dodatkową ostrożność i nie pocierać skóry mocnymi ruchami, aby nie doprowadzić do powstania ran.

 • Nawilżenie skóry

  Nawilżenie skóry

  Po dokładnym osuszeniu skóry twarzy miękkim ręcznikiem dobrze jest użyć jeszcze toniku oczyszczającego oraz kremu nawilżającego na noc lub na dzień. Tonik pozwoli zebrać resztki brudu, które pozostały na skórze pomimo zastosowania odpowiedniego żelu. Po wchłonięciu się toniku w skórę należy wmasować krem. W zależności od pory dnia najlepiej użyć kremu na dzień lub na noc. Kremy na noc mają więcej składników odżywczych dla skóry, natomiast kremy na dzień – zdolności matujące. Jedne i drugie powinny przy okazji nawilżać, żeby nie doprowadzić do przesuszenia i złuszczania się naskórka. Dzięki pamiętaniu o odpowiednich zabiegach i kosmetykach skóra nie tylko będzie prezentowała się doskonale, ale zachowa młodość na dłużej.

X